Home Aktualności Relacja z Mistrzostw Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
Relacja z Mistrzostw Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
0

Relacja z Mistrzostw Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

0
0

Ski Archi Cup 2022

W dniach 04-06.03.2022 odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Jubileuszowa edycja wyczekiwana była z niecierpliwością – ubiegłoroczne zawody nie odbyły się ze względu na pandemię. Na Mistrzostwa przybyło ponad stu dwudziestu architektów z całej Polski, którzy poza sportowym wymiarem wydarzenia, skorzystali również z atrakcyjnego programu towarzyszącego, wypełnionego konkursami i spotkaniami. Część sportowa, składająca się z piątkowego treningu i sobotnich zawodów, miała miejsce na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Architekci rywalizowali między sobą w dyscyplinach slalom gigant w kategoriach mężczyźni 20+, mężczyźni 35+, mężczyźni 45+, mężczyźni 55+, mężczyźni 65+, kobiety 20+, kobiety 35+ i kobiety 45+ oraz snowboard gigant w kategoriach mężczyźni 20+, mężczyźni 40+ i kobiety open.

Organizatorzy imprezy w porozumieniu z Komitetem Honorowym wydarzenia postanowili w tym roku zrezygnować z zakupienia nagród dla medalistów i przekazać tę część budżetu Ski Archi Cup 2022 Polskiej Akcji Humanitarnej celem wsparcia Ukrainy.

Sponsorami wydarzenia były firmy Aluprof, Arpanel, Efaflex, Hauraton, Schöck, Siniat, Promat oraz Trilux.

Patronat honorowy sprawowali Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN przy Zarządzie Głównym SARP, Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich i Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Patronat Medialny objęły wydawnictwa Builder i Zawód:Architekt oraz portal InfoArchitekta.pl.

Wyniki XXX Mistrzostw Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie:

SNOWBOARD GIGANT KOBIETY OPEN

  • I miejsce – Katarzyna Strzelecka-Paciorek
  • II miejsce – Małgorzata Bedra
  • III miejsce – Agata Malinowska

SNOWBOARD GIGANT MĘŻCZYŹNI 40+

  • I miejsce – Mariusz Filip
  • II miejsce – Mariusz Twardowski
  • III miejsce – Tomasz Strzyżowski

SNOWBOARD GIGANT MĘŻCZYŹNI 20+

  • I miejsce – Filip Orliński
  • II miejsce – Michał Suskiewicz
  • III miejsce – Filip Witański

SLALOM GIGANT KOBIETY 45+

  • I miejsce – Joanna Małecka
  • II miejsce – Magdalena Skoplak-Seweryn
  • III miejsce – Anna Kuflewska

SLALOM GIGANT KOBIETY 35+

  • I miejsce – Małgorzata Cholawo
  • II miejsce – Małgorzata Dworzak-Bobula
  • III miejsce – Katarzyna Leśnodorska

SLALOM GIGANT KOBIETY 20+

  • I miejsce – Monika Borkowska
  • II miejsce – Katarzyna Stępień
  • III miejsce – Natalia Seniuk

SLALOM GIGANT MĘŻCZYŹNI 65+

  • I miejsce – Andrzej Bulanda
  • II miejsce – Zbigniew Zbyszyński
  • III miejsce – Ceno Todorow

SLALOM GIGANT MĘŻCZYŹNI 55+

  • I miejsce – Marek Borkowski
  • II miejsce – Janusz Gąsiorowski

SLALOM GIGANT MĘŻCZYŹNI 45+

  • I miejsce – Zbigniew Schleifer
  • II miejsce – Marcin Klammer
  • III miejsce – Wojciech Kramza

SLALOM GIGANT MĘŻCZYŹNI 35+

  • I miejsce – Wojciech Gajewski
  • II miejsce – Jędrzej Przyłuski
  • III miejsce – Piotr Celewicz

SLALOM GIGANT MĘŻCZYŹNI 20+

  • I miejsce – Piotr Jędrzejczyk
  • II miejsce – Piotr Misiorny
  • III miejsce – Paweł Furmanowski

Klasyfikacja drużynowa – IMB Asymetria

open