Home Architecture Design Sprostać fantazji z elegancją
Sprostać fantazji z elegancją
0

Sprostać fantazji z elegancją

0
0

Morrow Woods zajmuje się produkcją mebli i szeroko rozumianych zabudów meblowych oraz okładzin ściennych. Jakość świadczonych usług i rzetelność sprawiają, że klienci są pozyskiwani drogą prywatnych referencji. Niedawno portfolio firmy wzbogaciło się o szczególny projekt – biuro ECHO Investment w kompleksie Browary Warszawskie.

ECHO Investment jest dla Morrow Woods szczególnym zleceniodawcą. Obie firmy współpracują od kilku lat, znają się, mają do siebie zaufanie, zrealizowały wspólnie kilkadziesiąt projektów – od wykonawstwa lad recepcyjnych po aranżację kilku pięter w budynkach biurowych. Placówka w kompleksie Browary Warszawskie jest trzecim – po kieleckim i drugim oddziale warszawskim – biurem ECHO, które fachowcy z Morrow Woods pomagali wyposażać.

Z fantazją i elegancją

Realizacja okazała się wyzwaniem nie mniejszym, niż poprzednie pomimo, że była kolejnym punktem współpracy Morrow – ECHO. W dzisiejszych bowiem czasach wyobraźnia architektów zdaje się nie mieć granic, a każdy nowy projekt zaskakuje niecodziennymi pomysłami, które trzeba później przełożyć na konkretne rozwiązania techniczne. Ot, choćby wykonanie fantazyjnie toczonych nóg do stołu z litego kawałka drewna o dość dużej, niespotykanej średnicy (miejscami ponad 20 cm) czy podwieszenie dużej i ciężkiej konstrukcji stalowej z rurkami miedzianymi oraz blachą miedzianą jako sufitu dekoracyjnego w kuchni. To tylko niektóre z ciekawostek, jakim musiał sprostać zespół Morrow Woods, gdyż zakres realizacji był szeroki. Firma odpowiadała m.in. za:

  • panele ścienne fornirowane, ze sklejki lakierowanej, z blachy miedzianej;
  • sufity dekoracyjne: „deski” fornirowane, elementy przestrzenne geometryczne układające się w mapę Warszawy, konstrukcja z blachą miedzianą;
  • zabudowy meblowe kuchni, baby care room i recepcji;
  • szafy i lockery;
  • meble wolnostojące: sofa, ławy, stoły, stoliki, regały;
  • zabudowa ściany pod TV w dużej sali konferencyjnej.

Specjalnością Morrow Woods są projekty wysokich wymaganiach technicznych i technologicznych, ale również reprezentujące klasę samą w sobie. Nie inaczej było w przypadku biura ECHO Investment. Ten projekt był szczególny, bo meble i zabudowy zostały wykonane z płyt fornirowanych naturalnym fornirem dębowym, zamiast, jak najczęściej się obecnie czyni – z płyt melaminowanych imitujących naturalne drewno. Jest to rozwiązanie droższe, ale zdecydowanie bardziej eleganckie.

Solidny partner dużych graczy

Morrow Woods zatrudnia ponad 30 pracowników, fachowców o wysokich kwalifikacjach zawodowych, których uwagę ostatnio zajmują głównie realizacje projektów architektonicznych z zakresu aranżacji powierzchni biurowych – od mniejszych po całkiem duże (kilka pięter zabudowy).

Oprócz elementów meblowych w ofercie znajdują się elementy tapicerowane (siedziska, ścianki tapicerowane, przegrody akustyczne), okładziny ścienne szklane, elementy łączące szkło, kamień i metal, kotary dekoracyjne oraz wyciszające. Obecnie firma jest zaangażowana w kilka dużych projektów (aranżacje biur topowych marek) w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, pracuje dla dużych deweloperów, m.in. takich jak ECHO Investment, Ghelamco czy Skanska.


Zdjęcia arch. Morrow Woods

open