Home News SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Aluprof zrywa współpracę z firmami z Rosji i Białorusi
SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Aluprof zrywa współpracę z firmami z Rosji i Białorusi
0

SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Aluprof zrywa współpracę z firmami z Rosji i Białorusi

0
0

Szanowni Państwo,

wyrażając stanowczy sprzeciw wobec aktów agresji na Ukrainie, ALUPROF wraz ze wszystkimi spółkami Grupy Kęty SA, zaraz po wybuchu wojny zdecydował się na zaprzestanie współpracy z firmami z Rosji i Białorusi ze skutkiem natychmiastowym.

Od ponad miesiąca z niepokojem obserwujemy zbrodnicze działania za naszą wschodnią granicą i dokładamy wszelkich starań, żeby pomóc obywatelom Ukrainy. Wartości takie jak pokój, wolność, solidarność, szacunek, ochrona życia i zdrowia ludzi są bliskie naszej marce. Zbrodnicze działania rosyjskiego agresora na Ukrainie stoją w całkowitej sprzeczności z naszymi zasadami moralnymi. Zerwanie współpracy, mimo że wiąże się z wieloma konsekwencjami biznesowymi, jest w naszej opinii jedyną słuszną decyzją w obliczu brutalnych działań wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy.

Głęboko wierzymy, że solidarność całego świata biznesu, wobec tych tragicznych w skutkach wydarzeń, przyczyni się do znaczącego osłabienia gospodarki rosyjskiej, a co za tym idzie zaprzestania walk i wycofania ich z terytorium Ukrainy.

Mamy nadzieję, że nasza deklaracja jest dla Państwa zrozumiała i możemy liczyć na Państwa wsparcie. Uważamy, że takie działania mają sens i realny wpływ na sytuację geopolityczną świata. W tym wymiarze odpowiedzialność biznesu musi wybrzmieć dużo mocniej. Razem możemy więcej.

Z poważaniem,

Tomasz Grela
Dyrektor Generalny
Prezes Zarządu

open