Home Materiały i Technologie „CIEPŁY MONTAŻ”
„CIEPŁY MONTAŻ”
0

„CIEPŁY MONTAŻ”

0
0

czyli jak zredukować straty ciepła w domu?

Na rynku dostępne są innowacyjne technologie, które pozwalają na znaczne zmniejszenie strat ciepła nie tylko w przypadku montażu nowych okien, ale także wymiany starych. Firma Soudal, która od lat wprowadza na rynek energooszczędne rozwiązania, posiada w swoim portfolio produktowym systemy, które doskonale sprawdzą się w obu przypadkach.

W ubiegłym roku weszły w życie nowe przepisy prawa budowlanego związane z podwyższonymi normami dotyczącymi energooszczędności budynków użytkowych. Oznacza to konieczność stosowania przez inwestorów takich rozwiązań, które ograniczą straty ciepła w domu. O ile jednak większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, że podstawą są np. energooszczędne okna i drzwi, o tyle nie każdy wie jak bardzo istotny jest montaż.

Profesjonalny montaż

W przypadku stolarki otworowej inwestorzy zwracają uwagę na jak najwyższą jakość i najlepsze parametry związane z energooszczędnością. Jednak same okna, nawet jeśli pochodzą z „najwyższej półki”, nie zagwarantują komfortu termicznego we wnętrzu. Równie ważny, a nawet ważniejszy jest profesjonalny montaż. Jeżeli okna wysokiej klasy, o najlepszych parametrach energooszczędnych zostaną niedokładnie lub nieodpowiednio zainstalowane, wtedy nie tylko nie spełnią wymaganych parametrów, ale mogą wpływać na zwiększone straty ciepła w domu. Poszukiwanie zaawansowanych technologii, które łączą wygodę użytkowania budynku z korzyściami ekologicznymi i finansowymi, są priorytetem dla firmy Soudal, która od lat wprowadza innowacyjne rozwiązania na rynku budowlanym. Eksperci firmy już kilka lat temu opracowali i wprowadzili na rynek Soudal Window System (SWS) – innowacyjny system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. ciepły montaż), który gwarantuje właściwe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Założeniem tego rozwiązania jest warstwowy montaż okien, który ma kluczowe znaczenie nie tylko dla komfortowego użytkowania budynku, ale przede wszystkim daje znacznie wyższą efektywność energetyczną budynku. Jest to rozwiązanie stosowane głównie przy montażu nowych okien i drzwi. Funkcję izolatora w systemie SWS pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna, a następnie zostaje zabezpieczona specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, dzięki którym pozostaje sucha i nie traci swoich parametrów użytkowych. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała taśma paroszczelna SWS. Z kolei taśma paro-przepuszczalna SWS chroni piankę przed wodą opadową, a także promieniowaniem UV, umożliwiając zarazem migrację pary wodnej na zewnątrz budynku. Wykonanie uszczelnienia styku okna z murem podczas wymiany stolarki okiennej znacznie usprawniają płynne membrany Soudatight. Mogą być one nakładane nawet na bardzo nierówne podłoża, z którymi często mamy do czynienia przy wymianie okien w starszych budynkach.

Ciepła” wymiana okien

Płynne membrany Soudatight doskonale sprawdzą się także podczas wymiany stolarki okiennej. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zastosowanie warstwowego montażu w wielu sytuacjach, w których wcześniej nie można było wykorzystać tej metody. Ich zastosowanie może przyczynić się do znacznego skrócenia czasu prac montażowych. Płynne masy Soudatight są wygodne i proste w aplikacji. Łatwo nakłada się je również na bardzo nierówne podłoża, z którymi mamy do czynienia przy wymianie stolarki okiennej w starych, a nawet zabytkowych budynkach, podczas ich gruntownej renowacji. Stosując płynne membrany Soudatight przy wymianie okien i drzwi wykonawcy są w stanie szybko wykonać prace bez znacznego nakładu czasowego. A dodatkowo – koszty dla inwestora są naprawdę niewielkie. Co ważne, w przypadku trudnych podłoży – powłoki Soudatight są wysoce elastyczne, nie wymagają gruntowania podłoża i mogą być stosowane nawet na wilgotnych lub nieznacznie zapylonych powierzchniach. Ich dodatkową zaletą jest również bardzo niski stopień emisji substancji lotnych – posiadają znak EC1PLUS.

open