Home Architecture Design Wyjątkowe cegły od Randers Tegl
Wyjątkowe cegły od Randers Tegl
0

Wyjątkowe cegły od Randers Tegl

0
0

Kiedy spotykają się ze sobą wspaniałe pomysły, świetne rzemiosło i niezwykłe materiały, powstaje wyjątkowa architektura oraz niepowtarzalne przestrzenie. Uważamy, że aby to zrealizować, potrzebne są cegły, które nie są zwyczajne. Potrzebne są małe, lecz pełne mocy dzieła sztuki. Przez ponad sto lat opracowaliśmy i udoskonaliliśmy nasze produkty – cegła po cegle. Zrównoważony charakter jest dla nas oczywistością.

Randers Tegl jest jednym z największych skandynawskich producentów cegieł i dachówek, ale nasze wpływy sięgają daleko poza północną Europę. Historia grupy rozpoczęła się w 1911 roku. Od tego czasu grupa Randers Tegl jest nieprzerwanie firmą rodzinną, a zarazem właścicielem 4 zakładów ceramicznych w Danii oraz jednego na terenie Niemiec. Fakt dysponowania wieloma cegielniami pozwala na dostęp do najlepszych złóż gliny, jakie ma do zaoferowania Skandynawia, co pozwala dostarczać cegły w kolorach od najjaśniejszej bieli do najciemniejszej czerni. Produkcja cegieł to bardzo skomplikowany, delikatny proces, który zawsze zaczyna się od gliny najwyższej jakości. Dania ma idealne warunki glebowe, lodowce z epoki lodowcowej zdeponowały glinę w Danii oraz północnych Niemczech.

Tradycja i nowoczesność

Z eksportem sięgającym aż do Australii cegielnia Randers Tegl pomaga kształtować pejzaże miejskie na całym świecie i przesuwa granice tego, co możliwe, pozwalając architektom oraz wykonawcom tworzyć wyjątkowe projekty. Cegły Randers Tegl to połączenie tradycji i nowoczesności. Doświadczenie wielu pokoleń, które pracowały z gliną, owocuje dzisiaj seriami ekskluzywnych cegieł wytłaczanych wodą w wyjątkowych formatach, fakturach oraz niepowtarzalnych niuansach kolorystycznych. Królową naszych produktów jest seria długich cegieł linearnych ULTIMA. Cegły te mają długość dwóch zwykłych cegieł i wysokość zaledwie 38 mm oraz występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Długi format tworzy niepowtarzalny i wyrazisty efekt. To oczywisty wybór dla ekskluzywnych projektów.

GREENER

W dzisiejszy proces produkcyjny jest zaangażowana energia z odnawialnych źródeł, czyniąc te wspaniałe cegły elementem zrównoważonego budownictwa. Ekologiczna seria GREENER to linia cegieł ekologicznych, produkowanych wyłącznie z wykorzystaniem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Oznacza to zmniejszenie śladu węglowego bez utraty walorów technicznych, które charakteryzują nowoczesną cegłę. Cegły GREENEER otrzymały prestiżowe wyróżnienie dla zrównoważonego produktu roku 2021 w kolejnej już edycji konkursu GREEN BUILDING AWARDS 2021.

Cegły z duńskiej manufaktury są dostępne również dla Twojego projektu. Dystrybutorem cegielni Randers Tegl w Polsce jest Artklinkier.pl

open