Home Architecture Design MIRAI Clinic w Otwocku – diament wśród klinik
MIRAI Clinic w Otwocku – diament wśród klinik
0

MIRAI Clinic w Otwocku – diament wśród klinik

0
0

Ekskluzywna klinika w historycznych wnętrzach, to było nie lada wyzwanie dla teamu Architekt wnętrz i Formed. Rzetelna odpowiedź na projekt to najważniejszy cel tej współpracy.

Realizacja wymagającego projektu

Urzeczywistnienie projektu wnętrz i wyposażenia w MIRAI Clinic było dużym wyzwaniem dla naszej firmy. Formed specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu obiektów medycznych, a modernizacja i praca w zabytkowych wnętrzach to ewenement wśród tego typu inwestycji. Głównym zadaniem architekta było przystosowanie starej kubatury do pełnienia wielu funkcji, w tym nowoczesnej kliniki ortopedyczno-chirurgicznej. Projekt wnętrz wymagał dostosowania pomieszczeń medycznych do atmosfery przedwojennego pensjonatu. Pani Projektant Urszula Brzozowska – Majdecka zleciła firmie Formed zadanie wyjątkowo nietypowe. Wszystko w tym obiekcie realizowaliśmy pod specjalne wymagania i wytyczne. Kontuary, panele medyczne, obłożenia ścian, każda przestrzeń wymagała dedykowanych materiałów, wykończenia czy kolorystyki. To realizacja gdzie standardy i „gotowce” nie miały zastosowania.

Piękno tkwi w szczegółach

Urzeczywistnienie wizji projektanta wiązało się ze ścisłą współpracą, licznymi spotkaniami oraz zastosowaniem nietypowych rozwiązań, takich jak np.: ściany niepalne w wybranym kolorze wykończone miedzią, czy fornirowane meble gabinetowe. Drewniane stelaże biurek, blaty i panele ochronne z Corianu oraz wyselekcjonowane laminaty w kolorach nawiązujących do natury, zastosowane w gabinetach lekarskich, spełniają wysokie wymagania stawiane pomieszczeniom medycznym. Pani Ula przez kilka lat pracowała nad tym, by tchnąć ducha w ten zabytkowy budynek. Jak sama podkreśla, cofnęła się w czasie za pomocą starych, przedwojennych fotografii, aby zachować niepowtarzalny klimat uzdrowiska, jednocześnie zapewniając komfort współczesnym kuracjuszom i gościom. Firma Formed zadbała o to, aby zapewnić maksymalne wsparcie dla architekta wnętrz, jednocześnie dbając o jakość i terminowość wykonywanych prac. Każdy zaprojektowany detal zrealizowany został z chirurgiczną precyzją nadając całości niezwykły kształt i klimat.

Klinika o wyjątkowym charakterze

MIRAI Clinic to nie tylko najnowocześniejszy sprzęt medyczny, ale także wnętrza, gdzie pacjenci mogą dochodzić do zdrowia czując się jak w domu. Firma Formed mając na uwadze komfort pacjentów zadbała o to, by pomieszczenia części szpitalnej, wyposażone były w bezpieczne i funkcjonalne wyposażenie meblowe i medyczne. Spokojna, zrównoważona kolorystyka, subtelne dodatki podkreśliły niezwykły charakter oraz wyjątkowość odrestaurowanego pensjonatu Abrama Gurewicza w Otwocku.

MIRAI Clinic to bez wątpienia obiekt zaprojektowany w najmniejszym detalu.

Formed – lider na rynku kompleksowego wyposażenia

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w kompleksowych realizacjach, potrafimy wyodrębnić charakter miejsca i zaproponować odpowiednie rozwiązania do wymagań klienta. Szczególną zaletą wyposażania kompleksowego jest możliwość doboru jakości oraz kolorystyki dla większości urządzeń wykonanych z różnych materiałów – i często wykonanych  przez różnych producentów. Holistyczne i indywidualne podejście do klienta jest także ogromnym wsparciem dla architektów, co wpływa na końcowy efekt realizacji.

open