HUUUGE GAMES
0

HUUUGE GAMES

0
0

W warszawskim biurowcu The Hub zlokalizowanym przy rondzie daszyńskiego mieści się nowe biuro firmy Huuuge Games. Aranżacja zajmuje trzy piętro i liczy ok 4500m2. Biuro zaprojektowane zostały z wydzielonymi pokojami dla zespołów. Pracownicy mają również do dyspozycji szereg sal konferencyjnych, kuchnie ze strefą wypoczynkową zlokalizowaną w centralnych częściach piętra oraz strefę fitness.

Chcieliśmy stworzyć biuro o klimacie loftowym w stylu Start-Up. To pozwoliło nam na wypracowanie ogólnego charakteru było. Dalszym krokiem było wyłonienie nazewnictwa sal konferencyjnych które zainspirowała nas do zaprojektowania wystroju i stworzenia charakterystycznych detali nawiązujących do danego miejsca.

Chłodny beton na suficie i słupach ocieplony jest dużą ilością naturalnego drewna i cegły. Całość aranżacji uzupełniają ściany zielone i neony.

Reprezentacyjna strefa wejścia.

Recepcja mieści się na piętrze +21 i jest połączona z poczekalnią i aneksem kuchennym. Projektując biuro dla firmy Huuuge Games ważne było dla nas uzyskanie ciepłego wnętrza i przytulnej atmosfery w loftowym klimacie. Postawiliśmy na charakterystyczne elementy takie jak ścianki szklane ze szprosami, drewno, cegłę czy techniczne sufity z industrialnymi oprawami. Dodatkowym atutem przestrzeni jest samoobsługowy punkt kawiarniany, w którym oczekujący mogą nie tylko poczęstować się kawą ale również podziwiać piękną panoramę Warszawy.

Przytulnie i loftowo.

Biuro zaprojektowane jest w stylu loftowym z mocnym ociepleniem drewnem, cegłą i akcentami kolorystycznymi. Głównym sukcesem tego projektu jest stworzenie loftowego klimatu w nowoczesnym budynku. Surowe wykończenie ścian, słupów i sufitów świetnie kontrastuje z kolorami, naturalną zielenią, betonem czy cegłą. Charakterystyczne elementy na wykończeniach ścian w salkach konferencyjnych czy przestrzeniach socjalnych świetnie uzupełniają i wpisują się w ogólny wystrój biura.

Funkcja

Aranżacja w całości zaprojektowana została w układzie z wydzielonymi pokojami.

W centralnych częściach wszystkich pięter znajduje się kuchnia połączona ze strefą socjalną i wypoczynkową. Jest to multifunkcyjna przestrzeń dla całego zespołu i świetnie sprawdza się w różnego rodzaju eventach. Do dyspozycji jest również szereg mniejszy salek wokół trzonu budynku gdzie możemy odbyć krótkie spotkanie bądź wykonać telefon. Dodatkowo na piętrze +21 zostały zaprojektowane dwie sale z możliwością łączenia w jedną dużo co powoduje swobodne w wykonaniu spotkania w większym gronie. Pracownicy mają również do dyspozycji strefę fitness.

Ergonomia i komfort pracy

Jak w każdym z naszych projektów zadbaliśmy również i o te aspekty. Biuro wyposażone jest w ergonomiczne stanowiska pracy i komfortowe sale konferencyjne czy pomieszczenia do pracy w ciszy i skupieniu. Fotel z zagłówkiem i możliwością regulacji odcinka lędźwiowego został wybrany ze względu na swoją ergonomie. Meble zaprojektowane są w stonowanej kolorystyce czerni i drewna pasującej do całości wystroju. Zadbaliśmy również o odpowiednie wyposażenie przestrzeni pomagającej zachować odpowiednie parametry akustyczne. Podłoga wyłożona jest wykładziną o najwyższych parametrach dźwiękochłonnych. Sufity wykonane są z materiałów akustycznych takich jak filc czy płyta perforowana. Między biurkami znalazło się miejsce dla przegród akustycznych. Na wykończeniu ścian w salach konferencyjnych i open space występują na całych ścianach lub fragmentach elementy dekoracyjne z filcu które stanowią wartość dekoracyjną i akustyczną. Ściany szklane użyte w projekcie są podwójnie szklane, a drzwi występują w obramowaniu z progiem opadającym. Ostatnim elementem są wysokiej jakości oprawy. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp stworzyliśmy dobrze doświetloną przestrzeń. Wszystko to pozwala nam na zaprojektowanie ergonomicznych i komfortowych warunków do pracy.

Detale

Inspiracją dla detali były miasta w których Huuuge Games ma swoje oddziały. Posłużyły one nam jako inspiracja do zaprojektowania np. salki Vegas z charakterystycznym stołem i plakatami czy salki Amsterdam z podwieszanym rowerem do ściany. Wszystkie salki posiadają neon z nazwą sali.

Sporo ciekawych detali znajdziemy również w przestrzeni socjalnej która jest sercem tego biura. Na uwagę zasługują na pewno oryginalne materiały takie jak luksfery czy fronty kuchenne ze szkła ornametnego lub lamelowej płyty mdf. Tego typu detale bardzo fajnie uzupełniają przestrzeń i nadają jej niepowtarzalnego klimatu.


Bit Creative Barnaba Grzelecki, photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

open