Home News MAJSTERKI wchodzą w budownictwo! Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik!
MAJSTERKI wchodzą w budownictwo! Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik!
0

MAJSTERKI wchodzą w budownictwo! Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik!

0
0

ERBUD stawia na edukację i promuje równouprawnienie na budowie. W czerwcowe weekendy zorganizował serię warsztatów „Młode MajstERki” w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, podczas których ponad 200 dziewczynek testowało narzędzia budowlane, zmierzyło się z konstrukcyjnymi wyzwaniami, poznało składniki zaprawy murarskiej i spróbowało swoich sił w tworzeniu konstrukcji z małych cegiełek. Wszystko to oczywiście w kasku i kamizelce, by oddać klimat prawdziwej budowy.

Scenariusz warsztatów opracowali eksperci z Centrum Nauki Kopernik w konsultacji z inżynierkami z Grupy ERBUD. Patronat nad akcją objął Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Projekt chętnie wsparły media ogólnopolskie (reportaż w warsztatów mogli zobaczyć widzowie Dzień Dobry TVN), influenserzy i znane osoby ze świata kultury – wśród nich m.in. aktorka Roma Gąsiorowska i stylistka Zofia Ślotała, aktor Tomasz Oświeciński czy producentka pokazów mody Katarzyna Sokołowska.

To kolejna inicjatywa ERBUD-u promująca budownictwo wśród dziewczynek – w kwietniu br. wraz z Fundacją ERBUD firma wydała książkę „Klara buduje”, która spotkała się z ciepłym przyjęciem – polecali ją m.in. redakcja Vogue.pl, Kasia Tusk czy dziennikarki magazynu Wysokie Obcasy.

Planowane są jej kolejne odcinki książki o przygodach Klary oraz jesienna seria warsztatów budowlanych. ERBUD wpisał wyrównywanie szans w branży jako jeden ze swoich głównych celów ESG. 

open