Home ZOOM BUILDER ZOOM – prof. dr hab. inż. MARIA KASZYŃSKA
BUILDER ZOOM – prof. dr hab. inż. MARIA KASZYŃSKA
0

BUILDER ZOOM – prof. dr hab. inż. MARIA KASZYŃSKA

0
0

W dniach 23-27 maja odbyła się jubileuszowa 30. konferencja „Awarie Budowlane”. Mimo obaw związanych z pandemią i wojną w Ukrainie, do Międzyzdrojów przyjechało 430 uczestników. Konferencja pokazała, jak bardzo spragnieni jesteśmy bezpośrednich kontaktów, wymiany poglądów, możliwości dyskusji, spotkań towarzyskich. Od 1994 jestem bezpośrednim organizatorem tych konferencji.

Z prof. Andrzejem Banią pierwszym przewodniczącym komitetu organizacyjnego tworzyliśmy zespół awaryjny i naszą wizję tej konferencji. Olbrzymi wkład w jej poziom naukowy wniósł prof. Roman Ciesielski, który pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Naukowego, a także czuwał, by z analizy każdej awarii wyciągać wnioski, aby były to lekcje dla przyszłych projektantów i wykonawców. Wspólnie zaś staraliśmy się stworzyć niepowtarzalną atmosferę naszej konferencji poprzez organizację imprez kulturalnych, koncertów, biesiad, zawodów sportowych. Wszystko po to, aby integrować środowisko, aby znaleźć jak najwięcej wspólnych płaszczyzn między wszystkimi uczestnikami. W tym czasie Międzyzdroje tętniło życiem i mieniło się barwami konferencji.

Tegoroczny jubileusz też był bardzo dostojny i barwny. 11 interesujących sesji tematycznych, 28 partnerów przemysłowych wspierających merytorycznie i finansowo konferencję, 17 patronów medialnych, liczące ponad 800 stron materiały konferencyjne, wyjazd techniczny na budowę tunelu pod Świną, każdy wieczór konferencyjny w innym stylu, oraz wielki finał – jubileuszowe fajerwerki nad morskim niebem. Taka była ta Konferencja, która jest już nie tylko miłym wspomnieniem, ale również inspiracją do podejmowania dalszych działań służących bezpiecznemu budowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom obiektów budowlanych.

open