Home Materiały&Technologie MINIMALNY ŚLAD WĘGLOWY
MINIMALNY ŚLAD WĘGLOWY
0

MINIMALNY ŚLAD WĘGLOWY

0
0

Mając na uwadze, że nasze zasoby są ograniczone, ważna jest świadomość konieczności ponownego wykorzystania materiałów. Marka WICONA wykazuje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, stosując w swoich rozwiązaniach Hydro CIRCAL, jeden z najbardziej zrównoważonych stopów aluminium w branży budowlanej.

Hydro CIRCAL to gama najwyższej jakości aluminium, wykonanego w co najmniej 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu odpadów poużytkowych, tj. wycofanej z eksploatacji stolarki, takiej jak fasady i okna, które zostały zdemontowane z budynku oraz w pełni poddane recyklingowi. W procesie technologicznym dokonywany jest rygorystyczny dobór materiału do recyklingu, mający na celu uzyskanie optymalnego stopu do produkcji profili dedykowanych do stolarki. Aluminium to materiał, który można znaleźć w dziesiątkach różnych stopów, w połączeniu z innymi pierwiastkami, takimi jak magnez, mangan, miedź, cynk, krzem, tytan i chrom. Technologia Hydro CIRCAL pozwala na skuteczne oddzielenie aluminium od innych materiałów i przydziela każdy z metali do odpowiedniego recyklingu. Dzięki odzyskaniu poużytkowego złomu aluminiowego proces przetapiania pozwala zaoszczędzić do 95% energii i zapewnia materiał o tej samej wysokiej jakości co aluminium pierwotne.

Skyliner – Fot. arch. Grupa Karimpol

Ten system umożliwia wykorzystanie w produktach WICONA aluminium pochodzącego z recyklingu nadającego się do produkcji okien. Ostatecznie dzięki zastosowaniu Hydro CIRCAL widoczna jest redukcja emisji CO2, która wynosi ponad 85% w porównaniu ze średnią światową dla produkcji aluminium pierwotnego. Na całym świecie ta średnia to aż 18 kg CO2 na kg aluminium. W przypadku Hydro CIRCAL 75R liczba ta spada do około 2,0 kg CO2 na każdy kg aluminium, co stanowi najniższą emisję CO2 na rynku.

Build beyond tomorrow

Wszystkie obiekty, w których zastosowano rozwiązania WICONA oparte na technologii Hydro CIRCAL, posiadają certyfikaty takie jak BREEAM czy LEED. Rozwiązania oparte o takie systemy jak WICTEC, WICLINE evo czy WICSTYLE evo znajdziemy w najbardziej zrównoważonych obiektach architektonicznych  na całym świecie. Systemy marki WICONA zostały wykorzystane również w Polsce, w tak znaczących obiektach jak LIXA (trzecim co do wielkości kompleksie biurowym w Warszawie, należącym do Yareal Polska), kompleksie biurowym Park Avenue czy wysokościowcu Skyliner – flagowej inwestycji Grupy Karimpol – jednym z najbardziej imponujących obiektów architektonicznych w Polsce, zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanych technologii.

LIXA – Fot. arch. Yareal Polska

Systemy WICONA oferują estetyczną elastyczność i wysoki poziom funkcjonalności. Umożliwiają  zoptymalizowanie  wydajności energetycznej, izolacji akustycznej oraz bezpieczeństwa. Zgodne z normami EN13830 dla ścian osłonowych są rygorystycznie przetestowane pod względem odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki łatwej dostępności  różnorodnych typów profili można je dostosować do niemal każdego stylu architektonicznego.

Park Avenue – Fot. arch. Yareal Polska

Systemy marki WICONA zostały wykorzystane również w Polsce, w tak znaczących obiektach jak LIXA, Park Avenue oraz Skyliner

Rewolucja planowania urbanistycznego trwa. Wraz z rozwojem i dywersyfikacją populacji planiści miejscy dążą do projektowania bezpiecznych, wydajnych środowisk miejskich, z uwzględnieniem różnych aspektów: od szeroko rozumianego komfortu poprzez design po efektywne wykorzystanie energii oraz ekologię. Marka WICONA odpowiada gotowymi rozwiązaniami, które przyspieszą drogę do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. 

open