Home News Dark Arkitekter otwiera oddział w Polsce
Dark Arkitekter otwiera oddział w Polsce
0

Dark Arkitekter otwiera oddział w Polsce

0
0

Dark Arkitekter – jedno z najbardziej renomowanych norweskich biur architektonicznych otworzyło swoje pierwsze studio za granicą. Sebastian Grzesiak, nowo powołany CEO oddziału w Gdańsku, cieszy się na możliwość popularyzowania skandynawskiej architektury na nowym rynku.

Kiedy dwóch architektów pracujących w Dark Arkitekter w Norwegii zdecydowało się na powrót do Polski, firma dostrzegła możliwość założenia biura za granicą. Sebastian Grzesiak i Barbara Olejniczak-Grzesiak obecnie kierują jego rozwojem i zatrudnili już dwóch lokalnych architektów.

Pierwszy oddział DARK Arkitekter za granicą

Oddział w Gdańsku jest pierwszym zagranicznym przedsięwzięciem wielobranżowego koncernu DARK Design Group, który tworzą architekci, architekci wnętrz i architekci krajobrazu. Nowe biuro działa od stycznia 2022 roku i znajduje się w Garnizonie, dzielnicy Gdańska która jest jednym z najbardziej udanych przykładów transformacji architektonicznej w Polsce.

  • Widzimy wiele ekscytujących możliwości na polskim rynku. Gdańsk się rozwija, innowacje architektoniczne i zrównoważona architektura stają się coraz ważniejsze w Polsce. Zespół w Gdańsku będzie częścią interdyscyplinarnej grupy i będzie pracował zarówno z norweskimi jak i polskimi klientami, mówi CEO DARK Design Group, Geir G. Hantveit.

Dzielenie się nordyckim zrównoważonym podejściem

Architektura skandynawska cieszy się w Polsce uznaniem i jest postrzegana jako architektura zrównoważona o wysokiej jakości i doskonałym wzornictwie. Nowo powstała firma ma na celu promowanie jej zasady i wartości na polskim rynku.

  • Za pośrednictwem naszego norweskiego doświadczenia w zakresie zrównoważonej architektury, rewitalizacji i programów certyfikacji środowiskowej, takich jak BREEAM czy WELL, możemy wywierać pozytywny wpływ za granicą. Posiadamy szerokie doświadczenie w wykorzystaniu struktur z drewna oraz potencjału ponownego wykorzystania materiałów i produktów. Skupienie się na zrównoważonych technologiach i projektowaniu w obiegu zamkniętym staje się korzyścią, biorąc pod uwagę znaczenie troski o klimat i stale zmieniające się trendy na rynku budowlanym. Szczególnie w obecnych, wymagających czasach – mówi Grzesiak.

W ciągu ostatnich dwóch lat DARK Design Group założyła trzy nowe biura w Norwegii i jedno w Polsce. Dziś studio projektowe liczy łącznie około 180 pracowników w pięciu biurach.

https://www.linkedin.com/company/dark-arkitekter-polska
https://instagram.com/darkarkitekter

open