Home Materiały i Technologie BEZPIECZNE PRACE BUDOWLANE Z ELEKTRONARZĘDZIAMI MILWAUKEE®
BEZPIECZNE PRACE BUDOWLANE Z ELEKTRONARZĘDZIAMI MILWAUKEE®
0

BEZPIECZNE PRACE BUDOWLANE Z ELEKTRONARZĘDZIAMI MILWAUKEE®

0
0

Narzędzia akumulatorowe nie tylko dorównują rozwiązaniom spalinowym, ale także zwiększają efektywność pracy i bezpieczeństwo na placu budowy. Jakie nowości wśród elektronarzędzi oferuje MILWAUKEE®?

MX FUEL™ wibrator walizkowy do betonu

MX FUEL™ wibrator walizkowy do betonu to rozwiązanie ułatwiające zagęszczanie betonu w ścianach i słupach bez niepotrzebnych kabli oraz niewymuszające dostępu do gniazdka elektrycznego na placu budowy. Swobodne poruszanie się wyraźnie usprawnia pracę użytkowników bez ryzyka zaczepienia o przewód. Kompaktowa, smukła konstrukcja nowego wibratora w ofercie MILWAUKEE® zapewnia większą mobilność, a pasek na ramię i uchwyt ułatwiają transport. Dodatkowo w urządzeniu zamontowano pierścień do wygodnego, bezpiecznego mocowania do rusztowania lub szalunku.

Nie ustępując wydajności urządzeniom benzynowym, sieciowym i pneumatycznym, narzędzie działa bezemisyjnie, a szkodliwe dla użytkownika wibracje są maksymalnie zneutralizowane. Akumulator MX FUEL™ dostarcza moc wystarczającą na korzystanie z buławy wibracyjnej o średnicy do Ø 63 mm z częstotliwością wibracji ponad 11 tys. drgań na minutę. Dzięki temu nowość zagęszcza do 80 m3 betonu na dwóch akumulatorach MXF XC406. Urządzenie jest kompatybilne z wałkami do wibratora o długości do 6,4 m i buławami wibracyjnymi o średnicy do Ø 63 mm.

Młot wyburzeniowy MX FUEL™ klasy 25 kg z uchwytem 28 mm HEX

To pierwszy na rynku bezprzewodowy młot tego typu, który mocą i czasem żywotności nie ustępuje rozwiązaniom spalinowym, przewodowym oraz pneumatycznym. Urządzenie zapewnia energię udaru 64 J dla najbardziej wymagających zastosowań przy pracach wyburzeniowych. Dzięki częstotliwości uderzeniowej 1300 uderzeń na minutę zapewnia maksymalną wydajność podczas kruszenia materiałów. Urządzenie pozwala wyburzyć do 2 ton betonu, a także wykuć 12 metrów bieżących bruzdy wymiarach 20 cm głębokości na 30 cm szerokości na jednym naładowaniu akumulatora MXF XC406.

Z myślą o bezpieczeństwie użytkownika młot wyposażono w technologie antywibracyjne i amortyzacyjne, które pozwalają na całodniową pracę bez osiągania niebezpiecznych poziomów ekspozycji na szkodliwe dla zdrowia wibracje. Niski poziom wibracji (5,17 m/s2) utrzymuje się przez ponad 7 godzin ciągłej ekspozycji! Dostępny osobno wózek wyposażono w miejsce na cztery dłuta, ładowarkę oraz hak ułatwiający umieszczenie kabla.

Bądź bezpieczny, bądź wydajny

Podstawowym wyposażeniem każdego pracownika budowlanego są odporne na przecięcia i uderzenia rękawice ochronne. Poza kilkunastoma modelami rękawic, dostępnych również w wersji zimowej, MILWAUKEE® oferuje m.in. wygodne, trwałe nakolanniki ochronne żelowe oraz odporne na przecięcia elastyczne rękawy z oddychającego materiału. Nie mniej ważna jest ochrona oczu – w ofercie MILWAUKEE® nie zabrakło odpornych na zarysowania okularów, również w wersji z uszczelką lub szkłami powiększającymi. Nie tylko środki ochrony indywidualnej mogą poprawiać komfort pracy. Również nowoczesne oprogramowanie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pracownika. Zarówno nowy wibrator walizkowy do betonu, jak i młot wyburzeniowy są wspierane przez autorski system ONEKEY™. Mobilna aplikacja pomaga odnaleźć zagubione lub ukradzione narzędzia, zoptymalizować ustawienia urządzenia, a nawet zablokować je zdalnie. To nie jedyna funkcja, która czyni nowe rozwiązania wyjątkowo wydajnymi i bezpiecznymi.

open