Home News Nowy napęd GEZE F1200+ do dużych i ciężkich okien
Nowy napęd GEZE F1200+ do dużych i ciężkich okien
0

Nowy napęd GEZE F1200+ do dużych i ciężkich okien

0
0

GEZE, innowacyjna firma specjalizująca się w oknach, drzwiach i systemach bezpieczeństwa wprowadza na rynek nowy napęd dedykowany do dużych i ciężkich okien GEZE F1200+. Umożliwia on użytkownikowi bezpośrednie uruchamianie okien za pomocą zintegrowanego panelu sterowania na napędzie. Intuicyjna koncepcja obsługi sprawia, że użytkownicy, np. goście hotelowi, mogą go bezpiecznie obsługiwać nawet bez wcześniejszego przeszkolenia. Dzięki wizualnym powiadomieniom o statusie zintegrowany wyświetlacz LED gwarantuje większe bezpieczeństwo użytkownika. Wizualnie panel sterujący nadaje pomieszczeniu nowoczesny wygląd i zastępuje klasyczną klamkę okienną.

Łatwa i bezproblemowa obsługa okien w wysokich pomieszczeniach

Okna o dużych powierzchniach szklanych oraz okna w budynkach posiadających wysokie pomieszczenia są obecnie uważane za standard, zwłaszcza w hotelach, biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Oprócz aspektu estetycznego, duże okna poprawiają również samopoczucie i komfort przebywania w pomieszczeniach. Użytkownicy doceniają naturalne światło i możliwość tak zwanej wentylacji grawitacyjnej, czyli dopływu świeżego powietrza. GEZE F 1200+ to napęd, który umożliwia niezwykle lekkie i ciche automatyczne otwieranie nawet bardzo dużych i ciężkich aluminiowych okien uchylno-rozwiernych za pomocą jednego przycisku. Przeznaczony jest do okien o wysokości do 3,5 m i szerokości skrzydła do 2,40 m oraz do 200 kg jego wagi.

Nowoczesne i proste wzornictwo napędu okiennego zapewnia dużą swobodę projektowania dla architektów i projektantów. Dzięki F 1200+ można zaprojektować nowoczesne fasady z dużymi oknami, które dostarczają świeże powietrze i tym samym przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej całego budynku. F 1200+ bez trudu wpisuję się i łączy z każdym stylem architektonicznym. Firma GEZE otrzymała nagrodę Iconic Award – „Best of Best” za wybitne wzornictwo produktu F 1200+.

Dla zautomatyzowanych rozwiązań wentylacji grawitacyjnej

Napęd F 1200+ dzięki kompatybilności z KNX można inteligentnie zintegrować z systemem automatyki budynku i wprowadzić do systemu różne opcje dla systemu wentylacji, wykorzystując moduł GEZE IQ box KNX. Jednocześnie F 1200+ umożliwia użytkownikowi bezpośrednie ustawienie okna poprzez zintegrowany panel obsługi znajdujący się bezpośrednio na napędzie.

Zapraszamy po więcej szczegółów:

https://www.geze.pl/pl/newsroom/naped-geze-f-1200-latwa-i-bezpieczna-obsluga-ciezkich-okien-o-wysokosci-pomieszczenia

open