Home Biznes i Ludzie CONSTEEL – OD BUDOWY PO ARANŻACJĘ
CONSTEEL – OD BUDOWY PO ARANŻACJĘ
0

CONSTEEL – OD BUDOWY PO ARANŻACJĘ

0
0

Dzięki 15-letniemu doświadczeniu i sprawdzonym rozwiązaniom Grupa Consteel z dużą swobodą porusza się w niestabilnym otoczeniu. Pomimo recesji portfolio, które stoi za marką, wciąż się powiększa.

Wśród 45 ukończonych inwestycji są m.in. budynki biurowe New City, kompleks biurowo-handlowy Elektrownia Powiśle oraz wieloetapowe osiedla mieszkaniowe MODUO i NEXT URSUS. Dziesięć kolejnych budów jest w realizacji. Aby nie obciążać firmy operacyjnie, liczba otwieranych jednocześnie projektów celowo jest ograniczana. Liczą się jakość i terminowość – to podejście procentuje długofalową oraz satysfakcjonującą współpracą z renomowanymi deweloperami i inwestorami.

Firma działa wielokierunkowo

Od 2007 roku Consteel odnotowuje stopniowy wzrost przychodów. Stabilna sytuacja finansowa pozwala śmiało patrzeć w przyszłość i stawiać na rozwój. Firma rozszerzyła swoją działalność o dwa nowe podmioty. Obecnie Grupa Consteel to spółki: Consteel – generalny wykonawca oraz wykonawca robót żelbetowych, Consteel Apartments – zajmująca się wykończeniem mieszkań pod klucz dla klientów indywidualnych i inwestorów z sektora PRS, oraz Conspace realizująca fit-outy biur, galerii, lokali usługowych. Taki model biznesowy zapewnia zdobywanie doświadczenia przez kadrę inżynierską w wąskich specjalizacjach oraz gwarantuje klientom pełną kompleksowość usług – od budowy po aranżację powierzchni przy spełnieniu wysokich standardów wykonawczych.

Firma działa wielokierunkowo w zróżnicowanych sektorach budownictwa kubaturowego, biorąc odpowiedzialność zarówno za poszczególne etapy budów, jak i cały proces inwestycyjny w systemie generalnego wykonawstwa. Oznacza to mniejsze koszty, krótszy czas realizacji oraz przejrzysty sposób rozliczania kontraktu. Własna baza sprzętowa, zaufane grono kontrahentów oraz wykwalifikowane ekipy budowlane pozwalają na przeprowadzenie prac szybko i bez odstępstw od założonego planu. Nad organizacją budowy czuwa zespół doświadczonych inżynierów, którzy posiadają fachową wiedzę z zakresu konstrukcji i wykończenia budynków.

Największym kapitałem są ludzie – od momentu powstania w Grupie Consteel pracuje to samo grono osób, z roku na rok powiększające się o nowych pracowników. Zgodnie z ideą odpowiedzialnego biznesu firma promuje kulturę otwartości, zaufania i pełnego partnerstwa, stawiając na sprawną komunikację oraz ciągłą wymianę opinii i pomysłów. Bez wprowadzania odgórnych regulacji i narzuconych parytetów spółka konsekwentnie dąży do dywersyfikacji – blisko 50% pracowników kadry inżynierskiej i administracji stanowią kobiety. Bardziej różnorodne pod względem płci zespoły efektywniej realizują cele oraz przynoszą lepsze mierzalne rezultaty. Taka orientacja sprzyja wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań oraz przekłada się zarówno na styl zarządzania, jak i wewnętrzne relacje.

Nowe pola działalności

Spowolnienie na rynku budowlanym odbije się na dynamice branży w 2023 roku. Szczególnie boleśnie odczuje to rynek mieszkaniowy – wolumen inwestycji znacznie spadnie. Dlatego już teraz Grupa Consteel rozgląda się za nowymi polami działalności. Celem spółki jest pozyskanie projektów o mniejszej energochłonności z zastosowaniem rozwiązań ekologicznych. Consteel wychodzi poza utarte ramy i nie obawia się nowych wyzwań. Obecnie pracuje nad pionierskimi konceptami – będą to demonstratory budynków energooszczędnych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Projekty te staną się krokiem milowym w rozwoju firmy.


Na zdjęciu:

Wiceprezes Zarządu Consteel, SŁAWOMIR JĘDRZEJEWSKI oraz Prezes Zarządu Consteel, KRZYSZTOF CHROBOCIŃSKI

open