Home Biznes i Ludzie WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA
WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA
0

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

0
0

– czyli co stanowi o sukcesie firmy Arkance Systems

Kilkuset pracowników w 16 krajach, czołowi eksperci z tematyki BIM, przemysłu 4.0 oraz IoT, specjalistyczne oprogramowanie dla ponad 150 tys. użytkowników – takie zaplecze pozwala firmie Arkance być jednym z największych dostawców aplikacji inżynierskich w Europie i na świecie.

Arkance Systems skupia się na kompleksowej obsłudze klientów. Firma poza dystrybucją oprogramowania stanowi również realne wsparcie eksperckie dla swoich klientów za pomocą świadczonych usług doradczych i szkoleniowych, a dodatkowo tworzy specjalistyczne rozwiązania do podnoszenia konkurencyjności swoich partnerów. Zerknijmy dziś za kurtynę działalności firmy, która nie tylko odniosła w ostatnich latach ogromny sukces na polskim rynku, ale i sama przyczyniła się do transformacji cyfrowej i rozwoju wielu podmiotów z sektora budowlanego, a także przemysłowego w naszym kraju.

Inżynierowie ds. Infrastruktury i Budownictwa Kubaturowego

Specjaliści Arkance Systems z zakresu budownictwa i infrastruktury od lat prezentują najwyższy poziom wiedzy z zakresu szeroko pojętej technologii. Na pokładzie firmy znajdują się inżynierowie wygrywający międzynarodowe konkursy i reprezentujący rodzimy przemysł budowlany na prestiżowych konferencjach. Podążanie za światowymi trendami umożliwia projektowanie bardziej zrównoważonej infrastruktury za pomocą nowoczesnych narzędzi, takich jak: chmura obliczeniowa, zaawansowane modele BIM, wielokryterialne analizy oraz symulacje (np. optymalnych przebiegów obiektów liniowych). Dzięki tego typu rozwiązaniom klienci Arkance z powodzeniem konkurują z firmami o mniejszym zaawansowaniu technologicznym i podnoszą jakość swoich usług.

Arkance Systems cechuje się wieloletnim doświadczeniem w implementacji rozwiązań BIM, zarówno w niewielkich biurach projektowych, jak i w dużych organizacjach. Outsourcing jest dość powszechnym narzędziem np. do wypożyczania podstawowych narzędzi budowlanych. Niewielu natomiast dostrzega możliwości korzystania z dużo bardziej zaawansowanych rozwiązań w podobny sposób. Arkance System oferuje usługi outsourcingu najwyższej klasy specjalistów, np. BIM Managerów, Koordynatorów czy Modelerów tworzących zaawansowane biblioteki BIM. Powierzenie implementacji najnowszych technologii firmie Arkance Systems daje gwarancję uporządkowania i najwyższej jakości oferowanych usług, uruchamia transfer specjalistycznej wiedzy oraz podnosi konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak bardzo rodzimy sektor budowlany potrzebuje zmian. Rozwój w procesie projektowym i wykonawczym wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Firma Arkance Systems centra szkoleniowe w czterech miastach Polski (Warszawa, Kraków, Tychy i Łódź) oraz osiągnęła najwyższy poziom partnerstwa z czołowymi producentami oprogramowania branżowego, w tym Autodesk czy Trimble. Ewentualna bariera geograficzna nie stanowi jednak problemu. Najnowocześniejsze narzędzia (np. wirtualne klasy) pozwalają na prowadzenie efektywnych szkoleń również zdalnie.

Deweloperzy Oprogramowania – Generative Design i Visual Programming

Zespół świadczący usługi z zakresu programowania wizualnego i generative design pomaga w zwiększaniu efektywności pracy, a także poszerza możliwości automatyzacji prac. Dzięki wsparciu oraz narzędziom firmy Arkance Systems możliwa jest redukcja do minimum powtarzalnych czynności oraz uwolnienie kreowania optymalnych form i kształtów w procesie projektowym. Wszystkie wymienione obszary tworzą realną przewagę nad konkurencją. Rozwinięty, międzynarodowy zespół programistów Arkance Systems pozwala na tworzenie specjalistycznych aplikacji bez konieczności posiadania takiego działu w swojej firmie. Zwiększenie możliwości najbardziej powszechnych narzędzi, takich jak Revit, Civil 3D czy Trimble Connect, może w jeszcze większym stopniu przyśpieszyć i zoptymalizować procesy projektowe. Nie jest tajemnicą, że korzystanie z rozwiązań podnoszących produktywność oraz zakres świadczonych już usług stanowi cechę charakterystyczną przedsiębiorstw odnoszących największe sukcesy.

Specjaliści ds. Geodezji i Hydrologii

Podstawową cechą firmy sukcesu jest szybkie reagowanie na zmiany. Oprócz geopolitycznych zawirowań ostatnich lat to właśnie zmiany klimatu coraz częściej wpływają na nasze codziennie życie. W Polsce na pierwszy plan wysuwa się problem odpowiedniej gospodarki zasobami wodnymi. Nowy wymiar działalności Arkance Systems wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Produkty z grupy Innovyze oraz specjaliści z zakresu geodezji i hydrologii oferują zakres usług niespotykany dotąd na polskim rynku. Oprogramowanie, które z sukcesem jest stosowane na rynkach zachodnich, może przenieść projektowanie i gospodarowanie zasobami wodnymi na zupełnie nowy poziom. Nowoczesne zarządzanie dystrybucją wody, zintegrowane modelowanie, analizy operacyjne w czasie rzeczywistym, efektywniejsze projektowanie systemów melioracyjnych – to tylko niektóre możliwości nowej oferty Arkance Systems. Współpraca z partnerami w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa wodnego Polski oraz implementacja innowacyjnych rozwiązań są nieodłączną częścią strategii Arkance Systems.

Specjaliści ds. Przemysłu

Rok 2021 był dla Arkance Systems wyjątkowo udany. Mimo pandemii firma podwoiła swoje obroty. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta: dywersyfikacja prowadzonej działalności. Firma Arkance z powodzeniem wzbogaca własny zasób wiedzy wieloletnim doświadczeniem akwizycyjnych partnerów. Jedną z wiodących dziedzin działalności przedsiębiorstwa jest właśnie przemysł. Obszerny dział wsparcia firm z branży mechanicznej pozwala optymalizować i wznosić wartość biznesu MFG na wyższy poziom. Specjaliści Arkance Systems z sukcesem przeprowadzili restrukturyzację dziesiątek firm: od branży spożywczej i drzewnej po przemysł elektromaszynowy. Proponują między innymi wsparcie działów projektowych, szkolenia oraz optymalne oprogramowanie (Inventor, Fusion 360 czy Autodesk Vault), wprowadzanie rozwiązań przemysłu 4.0, a nawet stworzenie zupełnie nowych, spersonalizowanych aplikacji. Wszystkie te działania pomagają skrócić czas projektowania i wytwarzania maszyn. Przyczyniają się również do efektywniejszego zarządzania dokumentacją, a także znacznego ograniczenia błędów w trakcie procesu produkcji. Wszystkie te przewagi są wykorzystywane przez klientów Arkance Systems do zwiększania produktywności i konkurencyjności, a tym samym przejmowania wiodących ról w swoich sektorach przemysłu.

Sukces nigdy nie jest dziełem przypadku

Prowadzenie biznesu bez korzystania ze wsparcia firm zewnętrznych to dziś spore wyzwanie. Możliwość wykorzystania narzędzi oraz struktur partnera outsourcingowego może w szybki i przede wszystkim niedrogi sposób zwiększyć zasięg i skalę prowadzonej działalności, a tym samym poprawić osiągi przedsiębiorstwa. Mając wieloletnie doświadczenie, firma Arkance Systems pomaga przejść przez kolejne stopnie cyfrowej transformacji wielu swoim klientom – od audytu oraz sprzedaży oprogramowania, poprzez wdrożenie i szkolenia całych zespołów, aż po implementację specjalistycznych produktów. Na sukces firmy składa się oczywiście wiele czynników, ale jednym z nich jest dobranie odpowiednich partnerów. Niewątpliwie współpraca z Arkance Systems i jej specjalistami może przynieść wymierną korzyść, a także pomóc wejść na kolejne stopnie rozwoju.

open