INNOWACJE PŁYNĄCE Z DOŚWIADCZENIA
0

INNOWACJE PŁYNĄCE Z DOŚWIADCZENIA

0
0

Wioletta Domeradzka: Niewątpliwie Orgadata jest firmą, której doświadczenia nie można odmówić. Mówiąc o sterowaniu parkiem maszynowym – jesteście ekspertami i pionierami.

Mariusz Megier, Dyrektor Zarządzający ORGADATA East Europe Sp. z.o.o.: Pierwsze wdrożenie sterowania maszyną zrealizowaliśmy jako Orgadata w 2003 roku. Co wcale nie oznacza, że dopiero wtedy zaczęta się nasza współpraca z dostawcami maszyn. Wiele lat wcześniej intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby przygotować kompleksowe rozwiązanie dla, już wtedy wymagających, klientów. Dzięki temu, że jesteśmy zawsze otwarci na rozmowy, a przy tym pozostajemy na neutralnym gruncie, naszymi partnerami są niemal wszyscy dostawcy maszyn do aluminium. Nasza współpraca charakteryzuje się dwukierunkowością, dlatego jesteśmy w stanie szybko i elastycznie reagować na zmieniające się tendencje na rynku.

W.D.: Coraz więcej producentów stolarki aluminiowej steruje swoimi maszynami za pomocą programu LogiKal i opiera na nim całą produkcję. Jak może Pan wyjaśnić ten fenomen? M.M.: Idea programu LogiKal jest jasna: tak uprościć produkcję okien, drzwi i fasad, aby procesy na wszystkich jej etapach byty nieskomplikowane, intuicyjne i łatwe do uporządkowania. Organizacja procesów produkcyjnych na centrach obróbczych nigdy nie była łatwiejsza niż z naszym programem. Bazując na użytych profilach i zleceniu warsztatowym, LogiKal automatycznie weryfikuje techniczne możliwości zastosowania wybranych okuć niezależnie od dostawcy. W wyniku tego LogiKal automatycznie planuje odpowiednie operacje na maszynach. Program dobiera również narzędzia tak, aby obróbki były wykonane optymalnie i bez żadnych kolizji. Kompletne rysunki obróbek profili tworzone są jednym kliknięciem, a wszystkie potrzebne informacje przesyłane bezpośrednio na halę produkcyjną.

W.D.: Jesteście więc orędownikiem produkcji zautomatyzowanej?

M.M.: Zdecydowanie tak. W moim przekonaniu cyfryzacja i automatyzacja są obecnie trendami, które ukształtują przyszły wizerunek naszej branży. Cyfryzacja sprzedaży powinna być na pierwszym miejscu listy priorytetów przedsiębiorstwa, które szuka przewagi rynkowej w obecnych czasach i myśli o przyszłości firmy. Od wielu lat firma Orgadata propaguje pojęcie cyfryzacji i namawia firmy do wdrożenia rozwiązań, które wyeliminują dokumenty papierowe z obiegu firmy. Automatyzację można rozpatrywać poniekąd jako efekt cyfryzacji. Korzystając bowiem z dostępnych narzędzi cyfrowych, możemy zautomatyzować procesy, czyli poprawić i przyspieszyć realizację zleceń szablonowych, działań powtarzalnych oraz zwiększyć bezpieczeństwo danych.

W.D.: Produkcja bez papieru? Czy faktycznie będzie to kiedyś możliwe?

M.M.: Ależ to już jest możliwe! Od dawna promujemy i upowszechniamy ideę bez- papierowej produkcji, a LogiKal stał się poniekąd synonimem tej idei – dane z biura są przesyłane na produkcję bezpośrednio. Wszystkie dokumenty tworzone są w wersji cyfrowej i w ten sposób udostępniane. Stworzone przez nas cyfrowe narzędzie LogiKal Multicompany – narzędzie dla dealerów, czy LogiKal MES – cyfrowe centrum zarządzania produkcją, są najlepszymi przykładami tego, że nie tylko mówimy o pracy bez papieru, ale tworzymy sposoby, które to umożliwiają.

W.D.: Co na rok 2023? Jakie nowości szykujecie dla rynku?

M.M.: Niezmiennym celem naszej pracy w Orgadata jest ułatwienie codziennej pracy naszym klientom. Wspieramy klientów przy optymalizacji kosztów wytworzenia, automatyzacji procesów i integracji z posiadanymi zasobami. Korzystając z programu LogiKal, nasi klienci osiągają wymierne korzyści w zakresie jakości, produktywności i elastyczności. Potwierdzeniem naszych starań będą prezentowane na targach BUDMA, WinDoor-tech 2023 nowości takie, jak LogiKal 12 – określany jako najlepszy LogiKal w historii czy system bezpapierowej produkcji LogiKal MES, czyli nasze pomysły na optymalizację produkcji. Pokażemy również nasz najnowszy produkt do wsparcia obsługi posprzedażowej – Datasafe. Na tych trzech obszarach będziemy skupiać uwagę w najbliższym czasie.

Program LogiKal został laureatem konkursu Złoty Medal Grupy MTP targów WinDoor-tech 2023

open