Home Builder Online BUILDER 02.2023
BUILDER 02.2023
0

BUILDER 02.2023

0
0

Branża budowlana rozpoczęła nowy rok jak zawsze – mimo wielu znaków zapytania – z dużym optymizmem, a to najważniejszy fundament budowania.

Lutowy „Builder” komunikuje o wyzwaniach, jakie stoją przed budownictwem i branżą budowlaną w 2023 roku. Zmiany na rynku zleceń, w kosztach materiałów i usług, w legislacji budowlanej… Mimo trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej czołowi gracze przygotowani są na zmiany, idą z duchem czasu, umacniają pozycje, rozwijają strategie, planują inwestycje i dalszy rozwój. Cytując mojego głównego interlokutora w tym numerze: pamiętajmy, że każda zmiana rodzi szanse i okazje. A daje je w tym rok m.in. budownictwo kubaturowe, sektor kolejowy z planami nowych inwestycji w infrastrukturę oraz jej modernizacji i rewitalizacji, a także sektor drogowy – nawet do 2030 roku z perspektywą wydłużoną n kolejne 3 lata. Realizacja Programu Budowy Dróg Krajowych z ambitnym celem ukończenia wszystkich zaplanowanych dróg szybkiego ruchu i połączenia polskich regionów i miast wojewódzkich nowoczesną drogową siecią to wyzwanie, okazja i szansa.

Branża dostrzega je również w transformacji energetycznej i rynku OZE oraz w dynamicznie rozwijającym się budownictwie logistyczno-magazynowym. Rok 2023 ma szansę być dobrym rokiem dla branży budowlanej!

open