Home Architecture Design KSZTAŁTUJ SWOJĄ PRZESTRZEŃ BIUROWĄ Z ALUPROF
KSZTAŁTUJ SWOJĄ PRZESTRZEŃ BIUROWĄ Z ALUPROF
0

KSZTAŁTUJ SWOJĄ PRZESTRZEŃ BIUROWĄ Z ALUPROF

0
0

Szklane ściany działowe MB-HARMONY OFFICE

System lekkich, trwałych i łatwych w montażu wewnętrznych ścian szklanych MB-HARMONY OFFICE to najnowsza propozycja lidera w produkcji systemów aluminiowych, będąca odpowiedzią na potrzeby rynku i obowiązujące trendy w obszarze aranżacji przestrzeni biurowej.

Szklane ścianki działowe to coraz popularniejszy sposób na aranżację przestrzeni biurowych i obiektów użyteczności publicznej. Dzięki nim nawet w bardzo małych pomieszczeniach możliwe jest wydzielenie odrębnych stref zapewniających komfort pracy oraz poczucie prywatności. W odróżnieniu od tradycyjnych ścian czy prowizorycznych przepierzeń szklane ściany nie tylko optycznie powiększają wnętrze, ale także przepuszczają światło i gwarantują doskonałą izolacyjność akustyczną przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych. Odpowiedzią na potrzeby rynku i obowiązujące trendy w obszarze aranżacji przestrzeni biurowej jest rozwiązanie Aluprof – system lekkich, trwałych i łatwych w montażu wewnętrznych ścian szklanych MB-HARMONY OFFICE.

Praktyczne i proste w montażu szklane ściany
Mimo że szklane ściany działowe są stosowane w przestrzeniach biurowych i obiektach użyteczności publicznej od wielu lat, na znaczeniu zyskały zwłaszcza w dobie pandemii. To właśnie wtedy kluczowe stało się ograniczenie bezpośrednich kontaktów z innymi i zapewnienie pracownikom maksimum bezpieczeństwa. Jednak wewnętrzne ściany szklane cieszą się uznaniem z jeszcze innych powodów. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie komfortu pracy, m.in. poprzez wydzielenie indywidualnej przestrzeni, która nie tylko daje poczucie prywatności, ale też pozwala na dostęp dziennego światła i zapewnia doskonałą izolacyjność akustyczną tworzonych wnętrz, co z kolei gwarantuje zachowanie poufności prowadzonych rozmów. Wyzwaniu, jakie bez wątpienia stanowi zmiana rozkładu pomieszczeń i jednoczesne ich wyciszenie, jest w stanie sprostać MB-HARMONY OFFICE od Aluprof. Rozwiązanie oferowane przez lidera w produkcji systemów aluminiowych pozwala na tworzenie stabilnych i trwałych ścianek szklanych o maksymalnej wysokości 3600 mm, które doskonale wpisują się w istniejące wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu je zaaranżowano. Umożliwia to prosta, geometrycznie lekka konstrukcja kształtowników – widoczna szerokość profilu to zaledwie 31 mm. System MB-HARMONY OFFICE oparto na kilku elementach bazowych, a dzięki zredukowanej do minimum liczbie łączników i akcesoriów jego montaż przebiega szybko i łatwo – ponadto nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu budowlanego ani specjalistycznych narzędzi. Większość prac można przeprowadzić bezpośrednio na budowie, bez konieczności skomplikowanych obróbek, jedynie za pomocą przenośnej piły i wiertarkowkrętarki.

MB-HARMONY OFFICE zasługuje na docenienie ze względu na
zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania techniczne
i konstrukcyjne, a także wiele usprawnień, m.in. wykorzystanie
uszczelek przyszybowych wprowadzanych w profil jeszcze
przed jego montażem czy intuicyjny system osadzania szyb
z nowymi, modułowymi podkładkami szklenia.

Doskonała izolacyjność akustyczna w parze z wysoką estetyką
MB-HARMONY OFFICE od Aluprof dostępny jest w dwóch wariantach. Podstawowy, MB-HARMONY, którego wysokość kształtowników to tylko 31 mm, a głębokość zabudowy wynosi 45 mm, służy do budowy wewnętrznych ścian szklanych jednoszybowych. Dzięki bardzo dobrym parametrom w zakresie izolacyjności akustycznej (Rw do 39 dB, a RA1 do 38 dB) zapewnia odpowiednie wyciszenie i komfort pracy, eliminując odgłosy rozmów, dźwięk radia czy hałas emitowany przez urządzeniabiurowe. Uzupełnieniem systemu jest MB-HARMONY DUO, wykorzystywany do budowy wewnętrznych ścian dwuszybowych. Dodatkowa warstwa szklenia przekłada się na doskonałe parametry akustyczne (Rw do 48 dB / RA1 do 46 dB), dlatego rozwiązanie to przeznaczone jest do przestrzeni biurowych o bardzo wysokich wymaganiach w zakresie tłumienia hałasu – sal szkoleniowych, konferencyjnych, wszędzie tam, gdzie konieczne jest odgrodzenie od hałasu na zewnątrz bądź zapewnienie poufności prowadzonych rozmów. Mimo że w przypadku MB-HARMONY DUO głębokość zabudowy wynosi 92 mm, rozwiązanie pozostaje kompatybilne z jednoszybową wersją MB-HARMONY – produkty są spójne pod względem wyglądu od strony zewnętrznej i mogą być stosowane w obrębie jednego pomieszczenia, umożliwiając estetyczne zaaranżowanie przestrzeni. Systemy te można łączyć także z innymi produktami Aluprof, jak MB-45 Office oraz MB-80 Office. Możliwe warianty wykończenia profili to anoda, kolory z palety RAL oraz z palety ADEC w kolorze drewna i betonu. Na atrakcyjność szklanych ścian wewnętrznych Aluprof dodatkowo wpływa fakt, że dzięki charakterystycznej budowie profili nie ma potrzeby stosowania spoin akrylowych po zakończeniu budowy, a profil jest mocowany bezpośrednio do podłoża. W zależności od typu szkła (konstrukcja obu systemów umożliwia zastosowanie szkła laminowanego, laminowanego w wersji akustycznej oraz hartowanego w zakresie od 10 mm do 12 mm grubości) wysokość szklenia obu produktów wynosi między 3200 mm a 3600 mm.

Trwałość i stabilność potwierdzone badaniami
Pomimo lekkiej konstrukcji profili system MB-HARMONY OFFICE wyróżnia się wysoką sztywnością i trwałością, które zostały potwierdzone badaniami. Rozwiązanie oferowane przez Aluprof uzyskało Europejską Ocenę Techniczną, a dodatkowo uzyskało wysokie parametry w zakresie izolacyjności akustycznej, stabilności i niezawodności podczas niezależnych testów przeprowadzonych w laboratorium badawczym Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku oraz Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. MB-HARMONY OFFICE zasługuje na docenienie ze względu na zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania techniczne i konstrukcyjne, a także wiele usprawnień, m.in. wykorzystanie uszczelek przyszybowych wprowadzanych w profil jeszcze przed jego montażem, a nie – jak to ma miejsce zazwyczaj – już po osadzeniu szkła, czy intuicyjny system osadzania szyb z nowymi, modułowymi podkładkami szklenia. Warto też zwrócić uwagę na uniwersalną ościeżnicę pasującą do wszystkich typów drzwi, dedykowane okucia wiodących europejskich producentów oraz autorską kontrpłytkę umożliwiającą precyzyjne regulowanie zawiasów. To wszystko sprawia, że system MB-HARMONY OFFICE idealnie sprawdzi się podczas budowy wewnętrznych ścian szklanych. Dzięki odpowiedniej izolacyjności akustycznej wydzielonych przestrzeni rozwiązanie korzystnie wpływa na efektywność pracowników oraz zapewnia im swobodę prowadzenia spotkań i rozmów. A lekkość i trwałość konstrukcji oraz szybki i prosty montaż wpływają na funkcjonalność i estetykę wewnętrznych szklanych ścian Aluprof.

open