Home Architecture Design 30 lat i nieograniczone możliwości
30 lat i nieograniczone możliwości
0

30 lat i nieograniczone możliwości

0
0

BARWA SYSTEM Sp. z o.o. to polski producent metalowych sufitów podwieszanych, fasad oraz okładzin ściennych. Firma pierwsze kroki zaczęła stawiać w 1993 r., co oznacza, że 2023 r. jest wyjątkowy, ponieważ BARWA SYSTEM obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji prezentujemy 10 wybranych „milowych” realizacji, które są dowodem nieograniczonych możliwości firmy, przybliżamy fundamenty, na których jestoparta oraz patrzymy w wielkogabarytową i akustyczną przyszłość.

W początkowym okresie działalności skupiliśmy się na imporcie i montażu metalowych sufitów podwieszanych, a w 1995 r. uruchomiliśmy własną produkcję. Początek lat 90. to moment, który dawał możliwości na stworzenie czegoś nowego. Był to czas stawiania wszystkiego na jedną kartę. Ryzyko się opłaciło, ponieważ znaleźliśmy swoje miejsce. Przez te 30 lat rynek i nasze przedsiębiorstwo mocno się zmieniły. Obecnie BARWA SYSTEM jest firmą nowoczesną, kreatywną i innowacyjną. To, co dzisiaj wydaje się niemożliwe, my jutro produkujemy. Nowoczesny park maszynowy, który cały czas rozbudowujemy, i nowe rozwiązania, które wprowadzamy w życie, dają nam praktycznie nieograniczone możliwości.

Realizacje, które dają satysfakcję
Przez te lata mieliśmy okazję pracować z wieloma wyjątkowymi architektami, projektantami i dystrybutorami, dzięki czemu udało nam się stworzyć niesamowite i rozpoznawalne realizacje, m.in. takie jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Dworzec Łódź Fabryczna, Cuprum Arena w Lubinie, stacje metra w Warszawie, modernizacja Biblioteki Narodowej, Browary Warszawskie czy Galeria Warmińska w Olsztynie.

Zgrany zespół ludzi z pasją to podstawa
Naszej firmy nie tworzą sufity ani elewacje. Tworzą ją pracujący w niej ludzie. Niezwykle cieszy nas, że mimo upływu lat są z nami na pokładzie osoby, które zatrudnialiśmy w pierwszych latach istnienia BARWY SYSTEM. Jesteśmy dumni z pracy z tym zespołem, z ludźmi z pasją, z którymi możemy dzielić się doświadczeniem. – Najfajniejsze jest to, że możemy tworzyć coś fizycznego, namacalnego, gdzie jest widoczny ten efekt pracy i na końcu można powiedzieć, że znowu nam się udało. Najbardziej cieszy to, że jest możliwość udziału w tak dużych projektach w kraju i na świecie. Jest to zarazem wyzwanie, ponieważ każdy projekt wiąże się z innym podejściem i innymi wymaganiami. To chyba jest najciekawsze w naszej pracy – komentuje technolog Michał Samusionek.– Najbardziej cieszą te wyzwania, które są najtrudniejsze, co do których nie przeszło nam przez myśl, że są wykonalne. Cały czas jednak dążymy do tego, żeby udowodnić, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko – mówi brygadzista Robert Koczkodon. I dodaje: – Te piętnaście lat pracy, które tutaj przepracowałem, cieszy tym, że cały czas jest nowość, nie ma monotonii, cały czas dążymy do czegoś nowego, każdy dzień w pracy zaskakuje nas samych, a efekty bardzo cieszą. Mamy wspaniałych ludzi, współpracowników, pracuje się bardzo dobrze.

Wielkogabarytowa i akustyczna przyszłość
Najbliższa przyszłość to czas wdrażania wielkogabarytowych paneli elewacyjnych. Kilka lat temu produkcję 6-metrowych paneli musieliśmy zlecać innej firmie. Dziś, dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, możemy produkować je sami. Inwestycje, które poczyniliśmy, między innymi zakupiliśmy wycinarkę laserową do blach, pozwalają na poszerzenie oferty i wyjście naprzeciw oczekiwaniom architektów i projektantów. To, co sobie narysujemy, wymarzymy i stworzymy w głowie, przenosimy na papier, a laser wytnie praktycznie wszystko.

W najbliższej przyszłości stawiamy także na rozwój działu akustyki. To dla nas ważny temat, który daje nam perspektywy na przyszłość. Dzięki współpracy z marką Architected Sound w ofercie naszej firmy pojawią się produkty z materiału EcoPET – szeroka gama rozwiązań eko wykonanych z materiałów z recyklingu. Ich największą zaletą jest wysoka pochłanialność dźwięku, przez co stosowane mogą być z powodzeniem przy adaptacji akustycznych pomieszczeń. Rok 2023 będzie dla firmy BARWA SYSTEM nie tylko kolejnym rokiem pełnym niesamowitych realizacji, bo wiele takich znajduje się już w toku, ale również rokiem rozszerzenia oferty produktowej o wiele ciekawych, funkcjonalnych, indywidualnych i innowacyjnych rozwiązań.

tags:
open