Home Biznes i Ludzie KOLEJNY SUKCES TÉTRIS W SEKTORZE PRS
KOLEJNY SUKCES TÉTRIS W SEKTORZE PRS
0

KOLEJNY SUKCES TÉTRIS W SEKTORZE PRS

0
0

Firma odpowiadała za fit-out inwestycji w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy.

W zabytkowej kamienicy Wolfa Krongolda z 1899 roku przy ul. Złotej w Warszawie, wzniesionej w stylu eklektycznym, o bogatym wystroju elewacji, powstało 146 mieszkań na wynajem długoterminowy. Inwestycja należy do wiodącego europejskiego dewelopera koncentrującego się na dużych projektach komercyjnych i mieszkaniowych – AFI Europe Poland. Za kompleksowe prace wykończeniowe wraz z pełnym umeblowaniem lokali odpowiadała firma Tétris, lider rynku fit-out w Polsce.

Praca u podstaw
Ukończenie kolejnego projektu dla sektora PRS ogromnie nas cieszy. Tego typu inwestycji w Polsce jest coraz więcej, a według prognoz rynek ten będzie intensywnie się rozwijał. W prowadzeniu projektów fit-out w mieszkaniach na wynajem długoterminowy korzystamy z naszych doświadczeń w realizacji dużych obiektów hotelowych. Mamy świadomość, że ważny jest dobór materiałów, które są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim trwałe. Skala tego typu obiektów, przy kilkudziesięciu czy kilkuset mieszkaniach, wymaga także posiadania sieci zaufanych podwykonawców i producentów – szczególnie w obecnej, trudnej rzeczywistości, w której utrzymanie planowanych terminów dostaw komplikuje wiele czynników gospodarczo-politycznych – mówi Krzysztof Poznański, Contract Director, Tétris.

Firmie Tétris powierzono przygotowanie ok. 7 000 mkw. powierzchni mieszkaniowej i ok. 1600 mkw. części wspólnych. Zakres prac obejmował przełożenie projektu architektonicznego na etap wykonawczy, wykonanie podłóg drewnianych, dostawę i montaż płytek gresowych oraz posadzek kamiennych w częściach wspólnych, wykończenie balkonów i tarasów. Firma zajęła się również dostawą oraz montażem zabudów meblowych i mebli ruchomych, opraw oświetleniowych, a także wyposażenia łazienek. Specjaliści od fit-outu byli odpowiedzialni również za montaż sprzętu AGD oraz zadbali o wszelkie dodatki dekoracyjne.

Lokale niemal dla każdego
Mieszkania dostępne są w dwóch standardach: COMFORT oraz VIP. Pierwszy obejmuje mniejsze, jednolub dwupokojowe apartamenty. Drugi powstał z myślą o najbardziej wymagających mieszkańcach, którzy poszukują przestronnego, a zarazem funkcjonalnego lokum. Postawiliśmy na wysokiej jakości sprzęt oraz designerskie elementy wyposażenia wnętrz, dzięki czemu aranżacja odznacza się nieszablonowym charakterem. W ofercie znajdują się mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 26 do 116 mkw. i ergonomicznym układzie pomieszczeń – niektóre z nich są dwupoziomowe. W ramach standardu VIP funkcjonują dwie kategorie: Classic, czyli mieszkania w zabytkowej części kamienicy, oraz Modern, czyli te zlokalizowane w nowej przestrzeni. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Tétris w obszarze wykończenia i wyposażenia lokali ze względu na duże doświadczenie firmy w realizacji projektów na taką skalę – dodaje Janusz Jurczuk, Project Director, AFI. Tétris jako firma projektująca i wykonawcza ma na swoim koncie realizacje apartamentów Złota 44, Cosmopolitan, RealCo, Aurec czy Dom Development.

open