Home Materiały i Technologie Nowości w ramach systemu okienno-drzwiowego Aluron AS 75
Nowości w ramach systemu okienno-drzwiowego Aluron AS 75
0

Nowości w ramach systemu okienno-drzwiowego Aluron AS 75

0
0

Konstruktorzy Aluronu stale pracują nad zwiększeniem funkcjonalności systemów z oferty spółki, dostosowują je do zmieniających się wymagań klientów, przepisów prawa budowlanego oraz trendów architektonicznych. Jednym z takich rozwiązań jest system okienno-drzwiowy Aluronu – AS 75. Trójkomorowa budowa profili oraz optymalna z punktu widzenia izolacyjności termicznej głębokość zabudowy – 75 mm – doskonale spełniają oczekiwania producentów stolarki otworowej. Niezwykle szeroka gama rozwiązań konstrukcyjnych ułatwia pracę konstruktorom i projektantom.

Design & funkcjonalność

W kwietniu bieżącego roku system AS 75 został poszerzony o szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających walory estetyczne i funkcjonalność konstrukcji projektowanych na jego podstawie. Wśród najważniejszych modyfikacji wpływających na design projektowanych drzwi znajdują się:

  • ergonomiczny pochwyt kieszeniowy ze zintegrowanym oświetleniem LED systemowo przygotowany do montażu w drzwiach panelowych. Do montażu pochwytu wykorzystywane są taśmy dwustronne. Rozwiązanie pozwala na wykonanie kieszeni na całej wysokości skrzydła drzwiowego lub w wersji minimalistycznej jako wąski pochwyt odcinkowy.
  • Designerskie lamelki dekoracyjne montowane w sposób mechaniczny do panelu drzwi AS 75P znakomicie uzupełniające panel drzwiowy szczególnie w wersji z powłoką drewnopodobną. Lamelki mogą też stanowić osłonę przeciwsłoneczną montowaną do naświetla stałego drzwi panelowych.
  • Profil wyprowadzający skropliny na zewnątrz konstrukcji szczególnie przydatny w naświetlach drzwi panelowych. Rozwiązania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wysokie wymagania dotyczące kwestii wizualnych wykluczają stosowanie jakichkolwiek widocznych maskowań otworów odwadniających. W odróżnieniu od standardowych, widocznych odwodnień ten wariant pozwala na łatwy, grawitacyjny wypływ nawet niewielkich ilości skroplin na zewnątrz.

Udogodnienia konstrukcyjne

Oprócz prac nad estetyczną stroną produktów, konstruktorzy Aluronu prowadzili też działania udoskonalające system w zakresie ich konstrukcji, dzięki czemu powstały:

  • innowacyjna podwalina aluminiowa przydatna zwłaszcza w dużych konstrukcjach drzwiowych z naświetlami. Konstrukcyjnie jest to jeden izolowany termicznie profil zaprojektowany tak, aby współpracował systemowo z progiem drzwiowym, futryną okienną i profilem wyprowadzającym skropliny. Jeden ciągły element podwaliny usztywnia konstrukcję na czas transportu i montażu, zabezpiecza próg drzwiowy przed uszkodzeniem oraz izoluje termicznie newralgiczną część drzwi na poziomie posadzki. Istnieje możliwość pakietowania podwaliny w celu uzyskania wymaganej wysokości izolacji termicznej na poziomie podłogi.
  • Trwały i stabilny próg aluminiowy o głębokości zabudowy 75 mm wraz z nowymi, wytrzymałymi elementami tworzywowymi mocującymi próg do ościeżnicy.
  • Nowy typoszereg ekonomicznych futryn okiennych poprawiających optymalizacje materiałową konstrukcji.
  • Poszerzenie o wysokości 179 mm stosowane zwłaszcza jako izolowana termicznie baza służąca do łatwego mocowania skrzynek rolet zewnętrznych.

Okucia, zamki i kontrola dostępu w ramach AS 75

Wymienione powyżej nowe rozwiązania konstrukcyjne to nie jedyne zmiany, jakie zaszły w zakresie systemu AS 75. Oferta Aluronu znacząco poszerzyła się także w zakresie oku

i innych elementów uzupełniających. Do najważniejszych nowości w tym zakresie należy zaliczyć:

  • nowe zamki wielopunktowe (automatyczne i elektromotoryczne) firmy ROTO,
  • nowoczesne elementy kontroli dostępu, takie jak: czytniki linii papilarnych czy pilot sterujący zamkiem i klawiaturą,
  • ukryte okucia antypaniczne firmy WILKA (wraz z raportem z oceny zdolności do zwolnienia).
tags:
open