Home Inwestycje MOST NA DUNAJCU
MOST NA DUNAJCU
0

MOST NA DUNAJCU

0
0

Kolejne ciekawe wyzwanie realizacyjne dla inżynierów i wykonawców związane z szeregiem zadań, w które wpisały się rozwiązania PERI. Które z nich stały się bohaterami tytułowej inwestycji na Zakopiance?

Realizacja Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. obejmowała dwujezdniowy most w formie ustroju skrzynkowego nad rzeką Dunajec na obwodnicy Nowego  Targu, w ciągu drogi DK47 (Zakopianka). Na budowę mostu składało  się 10 sekcji betonowania nawisowego na każdej podporze. 

Rozwiązania PERI
Tak interesujące wyzwanie postawiło przez inżynierami i wykonawcami  szereg zadań, w które wpisały się rozwiązania PERI.  Najważniejsze było zapewnienie bezpiecznego i jednocześnie  szybkiego wykonania prac betoniarskich, co zrealizowano dzięki  zastosowaniu paneli deskowań VARIO wraz z systemami BHP.  Specyfika otoczenia wymagała natomiast, by wykonanie ustroju  nad rzeką Dunajec było realizowane bez ingerencji w podłoże, co  z kolei osiągnięto dzięki zastosowaniu wózka nawisowego PERI  VBC. Bezpieczeństwo sprężania i dokładność wykonania uzyskano  między innymi dzięki dużej sztywności podłużnej i poprzecznej  urządzenia nawisowego. Wykorzystanie wózka z hydraulicznym  systemem przejazdu i automatycznego rozdeskowania pozwoliło  na dotrzymanie tygodniowego cyklu betonowania jednej sekcji  oraz zapewniło ciągłość wykonywania prac żelbetowych.  Ważny dla tempa wykonywania ustroju był również powrót  urządzenia do podpory startowej w celu przełożenia na drugą  nitkę mostu.

Korzyści dla klienta PERI:
• Dotrzymanie założonego cyklu betonowania. 
• Bezpieczeństwo wykonywania prac w każdych warunkach  atmosferycznych oraz brak ingerencji w podłoże.
• Możliwość betonowania za pomocą urządzenia nawisowego  w jednym cyklu segmentów o długości 5,0 m.
• Szybka i bezpieczna rektyfikacja deskowań dzięki odpowiedniemu  połączeniu deskowań wsporników i środników oraz dużej  sztywności urządzenia nawisowego PERI VBC.
• Bezpieczny dostęp do sprężania podłużnego obiektu.
• Pewność dostaw wymaganego potencjału deskowań i rusztowań  na budowę.
• Wsparcie techniczne dla klienta bezpośrednio na placu budowy. PQ
open