Home Biznes i Ludzie Warsaw Property Partners wchodzi w struktury Grupy Catella i zmienia nazwę na Catella Poland
Warsaw Property Partners wchodzi w struktury Grupy Catella i zmienia nazwę na Catella Poland
0

Warsaw Property Partners wchodzi w struktury Grupy Catella i zmienia nazwę na Catella Poland

0
0

Catella Poland rozpoczyna dzisiaj kolejny rozdział jako zarządzający inwestycjami na polskim rynku nieruchomości. Dzięki integracji z Catella Group (Catella) poszerza swoją ofertę w obszarze wspierania strategii inwestycyjnych polskich i międzynarodowych klientów.

Catella jest czołowym specjalistą w dziedzinie inwestycji i zarządzania funduszami nieruchomościowymi, działa w 12 krajach europejskich. Grupa zarządza aktywami o wartości ponad 13 mld euro i jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm. W 2022 r. Catella przejęła większościowy udział w polskiej firmie Warsaw Property Partners (WPP), która zarządza nieruchomościami o wartości ponad 170 mln euro.

Polska jest dla nas strategicznym rynkiem, mamy ambitne plany i dostrzegamy potencjał w tutejszym rynku nieruchomości oraz znaczne synergie w zakresie zarządzania inwestycjami w całej grupie. Nasi polscy koledzy mają imponujące osiągnięcia i wyjątkową wiedzę o rodzimym rynku nieruchomości. To stanowi ważny element naszej strategii – mówi Christoffer Abramson, CEO Catella Group.

W wyniku partnerstwa Warsaw Property Partners ze szwedzką Grupą Catella powstała Catella Poland, którą zarządzają Christian Fojtl, Jacek Wachowicz i Bartosz Bzoma. Catella Poland – jako część Catella Group – pomoże osiągnąć efekt synergii całej grupie i przyczyni się do rozszerzenia jej możliwości rozwoju.

Dzięki europejskiemu zasięgowi Catelli i dostępnemu kapitałowi możemy teraz przedstawić szerszą ofertę obecnym i przyszłym klientom. Wspierani sprawdzoną strukturą zarządzania inwestycjami, będziemy uczestniczyć w jej możliwościach inwestycyjnych i rozwojowych na polskim rynku nieruchomości. Szersza wiedza i umiejętności zarządzania aktywami pozwolą nam również odgrywać rolę preferowanego partnera dla większych europejskich inwestorów. Patrząc w przyszłość, nasi klienci powinni postrzegać nas jako partnera finansowego i inwestora w projektach nieruchomościowych jednocześnie pełniącego rolę partnera operacyjnego, który zapewnia długoterminowe tworzenie wartości – mówi Jacek Wachowicz, CEO Catella Poland.

open