BUILDER SUPER PASJE
0

BUILDER SUPER PASJE

0
0

Laureaci Builder Super Power to osoby, dla których praca to pasja, ale również mające pasje pozazawodowe. Numery wakacyjne to dobry moment, aby pokazać inne oblicze laureatów, to, jak rozwijają swoje zainteresowania w wolnym czasie, ale również, jak pasje i inspiracje z pozazawodowych aktywności – być może – przekładają się na obszar zawodowy. Publikujemy fragmenty wypowiedzi w druku, jednocześnie odsyłając na builderpolska.pl do pełnej wersji tekstów.

MICHAŁ KORNECKI, Project Manager, JAKON

Moja pasja do kolarstwa rozpoczęła się już dziesięć lat temu, gdy byłem studentem TU Delft w Holandii. Rower stał się dla mnie nie tylko środkiem transportu, ale również sposobem na odkrywanie nowych miejsc i doświadczanie przygód na dwóch kółkach. Miałem możliwość jeździć na rowerze w wielu pięknych miejscach, w tym Hong Kongu, gdzie przez kilka lat pracowałem.

Amatorsko uczestniczę w wyścigach, a jedno z moich najważniejszych doświadczeń miało miejsce podczas zeszłorocznej edycji L’Etape du Tour de France. To niesamowite wydarzenie daje amatorom szansę pokonania najtrudniejszego górskiego etapu Tour de France we francuskich Alpach, kilka dni przed samym wyścigiem zawodowców.

Nie tylko ja, ale również reprezentacja firmy JAKON wzięła udział w L’Etape du Tour de France. W naszej firmie regularnie trenujemy kolarstwo szosowe podczas cotygodniowych treningów. Jest to doskonały sposób na integrację zespołu i utrzymanie zdrowej, aktywnej atmosfery w miejscu pracy. Jesteśmy dumni, że JAKON sponsoruje różne kolarskie wyścigi, w tym Poznań Bike Challenge.


MACIEJ GARBOWICZ, Architekt wnętrz, PR & Marketing Manager, Grupa Antczak

Wyprawy z wędką i aparatem są moją największą pasją. Planowanie i realizacja globtroterskich projektów to część mojego życia. Łowiłem łososie w Kraju Chabarowskim i na Kamczatce. Za egzotycznym golden dorado przemierzałem dorzecze Amazonki w Boliwii. Spływałem dopływami Gangesu, polując na tory himalajskie w Nepalu. Jako uczestnik pierwszej polskiej wyprawy nad rzekę Rio Paralelo mierzyłem się z trociami wędrownymi na Ziemi Ognistej w Chile. Ostatnia z moich wypraw zaprowadziła mnie do kolumbijskiej części dorzecza Orinoko, gdzie miałem okazję zmierzyć się z pajarą – rybą wampirem. Zdjęcia i artykuły z moich wypraw były wielokrotnie publikowane w prasie branżowej m.in. w “Sztuka Łowienia”, „Wędkarstwo 360”, „Wędkarski Świat”. Jestem współpracownikiem zespołu redakcyjnego „Wiadomości Wędkarskich”, najstarszej polskiej gazety o tematyce wędkarskiej.


AGATA MIKULSKA-KOT, Dyrektor ds. Rynku Eksportowego, Klimas Wkręt-met

Celebruję życie pełne pasji i to dosłownie. Moim światem są bliscy i przyjaciele, z którymi uwielbiam aktywnie spędzać czas. Często są to przejażdżki motocyklowe, wypady na koncerty, czasem leżakowanie nad jeziorem. Lubię ludzi i lubię aktywność, sport, jak na przykład narty, które uwielbiam, uczy cierpliwości, ale też daje wiarę we własne siły, w pokonywanie słabości. Pokochaliśmy z rodziną wyprawy kamperem, to kolejna piękna lekcja bliskości – zarówno naszej, rodzinnej, jak i bliskości z naturą. Wszystko, co robię, robię z entuzjazmem, bo po prostu kocham życie i lubię czerpać z niego pełnymi garściami.

Nie bez wpływu na moją postawę pozostaje fakt, że dzięki swojej pracy mam znajomych, a nawet, nie boję się tego stwierdzić, przyjaciół na całym świecie. Poznawanie drugiego człowieka z innego kraju czy kontynentu to wspaniała przygoda, ale też wyzwanie: uczy zrozumienia, a przede wszystkim pokory. Świat jest niezwykle różnorodny, a moja praca i liczne podróże pokazują, że wciąż mamy tak wiele do odkrycia.


Karolina Bronszewska, członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development

Praca w dużej firmie deweloperskiej jest satysfakcjonującym wyzwaniem zawodowym, które jednak – jak każda aktywność – wymaga odpowiedniego zbalansowania w życiu prywatnym. Cotygodniowe zajęcia jogi są dla mnie momentem wciśnięcia pauzy i skoncentrowania uwagi jedynie na sobie, a uchwycenie chwili, gdy nie myślę o niczym, z jednej strony przynosi mi ulgę, z drugiej daje siłę do dalszego działania.

Bardzo lubię też zmienić otoczenie. Podróże mają to do siebie, że odmieniają perspektywę na wiele spraw, które zostawiamy za sobą. Wytchnienia szukam na ukochanych Mazurach, gdzie razem z rodziną spędzamy aktywnie czas, ale też podczas wypraw górskich w Polsce i za granicą. Czasem stawiam też po prostu na pełen relaks w rajskich miejscach, gdzie pozostaje zachwycać się pięknem przyrody.


PATRYCJA BRYSZEWSKA, Project Manager, MCKB

Większość moich pasji jest związanych z górami. Już podczas liceum i studiów wolne chwile spędzałam w górach, najpierw jako uczestnik rajdów, a następnie sama prowadziłam wycieczki po zdobyciu uprawnień przewodnika beskidzkiego. Kolejnym krokiem w rozwijaniu tej fascynacji była wspinaczka i alpinizm – dyscypliny, które rozwijają cechy niezbędne dla dobrego menadżera. Uczą koncentracji i przewidywania oraz szukania bezpiecznych, a jednocześnie skutecznych rozwiązań. Wspinaczka, podobnie jak kierowanie dużym projektem budowlanym, opiera się na pracy zespołowej, wzajemnym zaufaniu oraz zachowaniu zimnej krwi w obliczu nieoczekiwanych sytuacji.

W wachlarzu moich zainteresowań znajduje się także skitouring (narciarstwo poza trasowe) – kolejna dyscyplina ściśle związana z górami. Jako osoba energiczna nie przepadam za staniem w kolejkach do wyciągów. Doskonałym rozwiązaniem jest właśnie skitouring, który dodatkowo pozwala na mocniejszy kontakt z przyrodą i zimowymi warunkami. Mogę połączyć przyjemność zdobywania gór wraz z radością, jaką daje swobodny zjazd na nartach w dziewiczym śniegu.

open