Home News Jak PlanRadar wsparł budowę Varso Tower, czyli nowego symbolu warszawskiego nieba?
Jak PlanRadar wsparł budowę Varso Tower, czyli nowego symbolu warszawskiego nieba?
0

Jak PlanRadar wsparł budowę Varso Tower, czyli nowego symbolu warszawskiego nieba?

0
0

Varso Tower, najwyższy budynek w Polsce i Unii Europejskiej, cieszy się też statusem jednego z najbardziej prestiżowych projektów architektonicznych w Warszawie. Ten wyjątkowy obiekt nie tylko odzwierciedla dynamiczny rozwój stolicy jako międzynarodowego centrum biznesowego, ale także wyznacza nowe standardy w zakresie innowacyjnego zarządzania budową. Inwestycja została zrealizowana przez firmę HB Reavis, jednego z czołowych deweloperów biurowych w Europie, a proces budowlany był wspierany przez oprogramowanie PlanRadar.

Varso Tower to 310-metrowy, liczący 53 kondygnacji wieżowiec, który oferuje łącznie 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Oprócz biur, w budynku znajduje się też kawiarnia oraz panoramiczny taras widokowy, czyniąc Varso Tower nie tylko centrum biznesowym, ale również miejscem, które zapewni unikalne doświadczenia dla odwiedzających. Drapacz chmur został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby stawiać przede wszystkim na zrównoważony rozwój i komfort użytkowników, czego dowodem jest certyfikacja obiektu w standardzie BREEAM oraz WELL. Co istotne, budynek został zintegrowany z tkanką miejską, szlakami komunikacyjnymi i znajdującym się w pobliżu Dworcem Centralnym w Warszawie.

Varso Tower jest wynikiem współpracy utalentowanych architektów z pracowni Foster + Partners, jak i inżynierów i specjalistów z wielu różnych dziedzin. Jego konstrukcja i budowa – realizowana przez międzynarodowy zespół ekspertów – stanowiła niezwykłe wyzwanie inżynieryjne. Proces ten przebiegł niezwykle pomyślnie dzięki aktywnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników projektu, a także wdrożeniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizowały zarządzanie całym przebiegiem prac. Jednym z narzędzi, które odegrało istotną rolę w realizacji inwestycji, było oprogramowanie PlanRadar.

Nowoczesne technologie wsparciem

PlanRadar to wszechstronna platforma do zarządzania projektami, która umożliwiła efektywną koordynację działań, komunikację i kontrolę postępów budowy Varso Tower. Dzięki zaawansowanym funkcjom oprogramowania, projektanci, inżynierowie i członkowie ekip budowlanych mieli łatwy dostęp do informacji, planów, raportów oraz dokumentów, co przyspieszyło proces podejmowania decyzji i zwiększyło efektywność prac.

Jednym z wyzwań podczas realizacji projektu tej skali było zapewnienie wzorowej komunikacji między wszystkimi zaangażowanymi. Szczególnie istotną dla nas kwestią była łatwość implementacji oraz dostosowywania narzędzia do bieżących potrzeb pracowników na placu budowy. Wspomniane cele udało się zabezpieczyć m.in. dzięki współpracy z PlanRadar, a samo narzędzie efektywnie wspierało nas na każdym etapie prac – mówi Maciej Olczyk, Country Construction Director w HB Reavis Poland.

Oprogramowanie PlanRadar wspierało HB Reavis w zarządzaniu procesem weryfikacji i akceptacji zadań, umożliwiając szybką identyfikację usterek, a także zapewniło stały dostęp do niezbędnej dokumentacji, co w rezultacie wpłynęło na poprawę jakości wykonywanych prac. Dzięki tej aplikacji problemy techniczne były rozwiązywane na bieżąco, co zminimalizowało przestoje i zapewniło lepsze przygotowanie inwestycji do odbioru końcowego.

Łatwość użytkowania kluczem do sukcesu

Wdrożenie oprogramowania PlanRadar podczas budowy Varso Tower odbyło się bardzo sprawnie.

Podczas realizacji inwestycji z platformy PlanRadar korzystało 20 osób w zespole HB Reavis i ponad 130 podwykonawców. Wdrożenie oprogramowania odbyło się bezproblemowo, a krótka instrukcja była wystarczająca, aby wszyscy efektywnie rozpoczęli pracę z programem. – dodaje Maciej Olczyk. – Narzędzie to wpisało się w nasz styl pracy, dlatego wdrażamy je w nowe projekty. Obecnie programowanie PlanRadar jest używane przez HB Reavis także na innych inwestycjach w Europie – podsumowuje.

Wspólnie z HB Reavis stworzyliśmy zgrany i silny zespół, który w pełni zaangażował się w ten niezwykle wymagający projekt. Nasza współpraca opierała się na wzajemnym zaufaniu, profesjonalizmie i dążeniu do doskonałości. Dzięki temu udało nam się przyczynić do realizacji inwestycji Varso Tower na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że PlanRadar miał swój udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu – mówi Krzysztof Studziński, Regional Manager PlanRadar w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, z którego dowiesz się więcej na temat procesu budowy Varso Tower oraz przebiegu współpracy HB Reavis oraz PlanRadar.

tags:
open