Home News Na Rezydencji Merwede i Jagiellońskiej 13 w Gdańsku zawisły symboliczne wiechy
Na Rezydencji Merwede i Jagiellońskiej 13 w Gdańsku zawisły symboliczne wiechy
0

Na Rezydencji Merwede i Jagiellońskiej 13 w Gdańsku zawisły symboliczne wiechy

0
0

Ważny etap na budowie dwóch nadmorskich inwestycji w Gdańsku. Zarówno na powstającej w pierwszej linii brzegowej Rezydencji Merwede, jak i na znajdującej się tuż przy Parku Reagana Jagiellońskiej 13 zawieszono symboliczne wiechy. Oba projekty osiągnęły stan surowy.

Nadmorskie inwestycje należą do NDI Development. Luksusowa Rezydencja Merwede powstaje 10 metrów od plaży i tuż przy Parku Brzeźnieńskim w Gdańsku. Cechuje ją wysublimowany architektoniczny kunszt, z jakim ją zaprojektowano. Z kolei stylową i komfortową Jagiellońską 13 otula jeden z najpiękniejszych nadmorskich parków – im. Ronalda Reagana i dzieli ją 900 metrów od morza w Gdańsku Przymorzu. Blisko stąd do kortów, siłowni, basenu, centrum handlowego czy najbardziej biznesowej części miasta. Oba projekty są wykonywane w wysokim standardzie. Realizuje je NDI SA, która podobnie jak NDI Development należy do sopockiej Grupy NDI.

– Zawieszenie wiech na Rezydencji Merwede i Jagiellońskiej 13 oznacza, że roboty wkraczają na ostatnią prostą. W przypadku tych inwestycji szczególnie cieszy mnie fakt, że realizujemy je w ramach naszej Grupy – mówi Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes Grupy NDI. – Bliska współpraca zagwarantowała obu stronom wzajemne zrozumienie swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości działania. To przełożyło się na dobre efekty prac na obu budowach. Rozwijamy naszą ofertę w ramach NDI Development i już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych realizacji.

Luksusowa Rezydencja Merwede

Dotąd na budowie Rezydencji Merwede wykonano konstrukcję budynku. Obecnie realizowane są instalacje wewnętrzne oraz tynki. Trwają prace związane z montażem stolarki okiennej. W najbliższym czasie rozpocznie się wykonywanie m.in. izolacji termicznej, dachu czy posadzek. Sporym wyzwaniem będzie realizacja elewacji wraz z balustradami zewnętrznymi – z uwagi na zróżnicowanie detali i zastosowanie różnych materiałów.

Rezydencja Merwede będzie się składała z 74 luksusowych apartamentów. Jej architektoniczny styl będzie nawiązywał do willowej zabudowy Gdańska Brzeźna.

– Takich inwestycji na trójmiejskim rynku nieruchomości już nie ma. Znajduje się w pierwszej linii brzegowej. Jej mieszkańcy z tarasów będą mogli podziwiać panoramę Zatoki Gdańskiej. Ofertę dopełnią komfortowe usługi dostępne na miejscu, na przykład recepcja i dział techniczny, a także operator, który na życzenie klienta pomoże w najmie krótkoterminowym apartamentu – mówi prezes NDI Development, Jarosław Bator. – Posiadanie apartamentu w takim miejscu to dobra inwestycja na każde czasy, produkt dla klienta premium.

Stylowa i komfortowa Jagiellońska 13

Do istotnych inwestycji na rynku deweloperskim należy również Jagiellońska 13, gdzie prace także są zaawansowane. Zrealizowano już 100 procent robót z zakresu stanu surowego. Obecnie  trwa m.in. montaż stolarki okiennej, murowanie, prace tynkarskie, szpachlowanie i wykonywanie posadzek. Instalacje są gotowe w około 40 procentach, a roboty wykończeniowe w 25 procentach. Najważniejsze zadania, jakie są jeszcze przed wykonawcą, to dokończenie robót instalacyjnych i uruchomienia systemów pożarowych.

– Już wkrótce zobaczymy efekt końcowy prac. Jagiellońska 13 to wyjątkowa inwestycja. Wyróżnia ją atrakcyjna lokalizacja, unikalny widok na morze z loggii najwyższych apartamentów oraz tak zaaranżowane części wspólne, aby sprzyjały tworzeniu dobrych, międzysąsiedzkich relacji wśród przyszłych mieszkańców. Powstanie więc sala konferencyjna i klubowa, bawialnia, „coffee corner”, strefa „coworkingowa”, recepcja czy zielony dziedziniec wewnętrzny – wylicza wiceprezes NDI Development Bartłomiej Oset.

Jagiellońska 13 będzie się składać z 13 kondygnacji, ze 160 apartamentów mieszkalnych oraz 7 lokali usługowych. Dla każdego przewidziano przynajmniej jedno miejsce postojowe.

Zakończenie prac na obu inwestycjach nastąpi w pierwszym kwartale 2024 roku. W ofercie Rezydencji Merwede i Jagiellońskiej 13 wciąż są wolne lokale. Więcej na www.merwede.com, jagiellonska.com.pl oraz ndi.pl .

Mat. Grupa NDI

open