Home JEMS LAYERS The Matter of Layers: Warstwy, które tworzą całość
The Matter of Layers: Warstwy, które tworzą całość
0

The Matter of Layers: Warstwy, które tworzą całość

0
0

Zbliżająca się wielkimi krokami wystawa organizowana przez polską pracownię architektoniczną JEMS to okazja do zaprezentowania osiągnięć i możliwości partnerów zaangażowanych w cały proces powstawania Polskiej Ambasady w Berlinie. Wszystko w myśl hasła: LAYERS – warstw, które odnoszą się nie tylko do materialnego tworzywa, ale też ducha współpracy.

Skanska należy do czołówki światowych firm zajmujących się działalnością budowlaną i deweloperską. Głównym celem firmy jest budowanie z korzyścią dla społeczeństwa, działanie na wybranych rynkach w Europie i w Stanach Zjednoczonych. To jedna z największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Zatrudnia 29 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Echo Investment to największy polski deweloper z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym oraz hotelowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w projekty, które wpisują się w miejską tkankę i ją uzupełniają. Jej flagowym przedsięwzięciem są Browary Warszawskie. Echo Investment prowadzi i przygotowuje kolejne miastotwórcze projekty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Każdy z nich to mądrze i odpowiedzialnie zaprojektowany fragment miasta.

Progress Architecture projektuje rozwiązania z myślą o dostarczeniu najwyższej jakości produktu o wyjątkowych walorach estetycznych pozwalających wyróżnić się modną architekturą i designerskim wzornictwem. Ideą pracowni jest tworzenie w pełni funkcjonalnych rozwiązań systemowych spełniających wszelkie normy i standardy, ale przede wszystkim oczekiwania nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Zumtobel już od 70 lat tworzy innowacyjne rozwiązania oświetleniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Opracowane z niezwykłą dbałością o szczegóły produkty spełniają najwyższe wymagania ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne. Jako lider na polu innowacji Zumtobel oferuje szeroką gamę wysokiej jakości opraw oświetleniowych i systemów sterowania oświetleniem dla najróżniejszych obszarów zastosowań w zakresie profesjonalnego oświetlenia budynków.

Polnisches Institut Berlin realizuje zadania z zakresu dyplomacji publicznej – zajmuje się promocją kultury, nauki i sztuki polskiej w Niemczech oraz działa na rzecz bilateralnej współpracy kulturalnej, naukowej i technicznej. Działalność programowa instytutu skierowana jest do publiczności zagranicznej, niemieckojęzycznej. Placówka organizuje zarówno wystawy polskiej sztuki i fotografii, jak i koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, debaty historyczne oraz pogadanki architektoniczne. Instytut dysponuje własną przestrzenią galeryjną oraz biblioteką. W zbiorach bibliotecznych znajdują się nie tylko niemieckojęzyczne przekłady polskiej literatury i oryginalne utwory w języku polskim, ale także aktualne oraz archiwalne numery polskich gazet i czasopism, filmy oraz płyty CD.

Geze to partner w zakresie stolarki drzwiowej, okiennej i technologii bezpieczeństwa, który najbardziej ceni sobie zaufanie klienta, jaki ten darzy produkty firmy: rozwiązania systemowe i usługi w branży stolarki drzwiowej i okiennej. Geze to główną siła napędowa cyfrowych rozwiązań sieciowych dla techniki budynku. Jej celem jest tworzenie komfortowych budynków. Inteligentne produkty firmy imponują klientom na całym świecie pod względem jakości wykonania, komfortu i designu.

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wspiera relacje między Polakami i Niemcami. Przez 30 lat istnienia FWPN dofinansowała 16 tysięcy wspólnych projektów i współtworzyła tym samym podstawy zasad porozumienia polsko-niemieckiego. U podstaw działań FWPN leży przekonanie, że Polacy i Niemcy jako partnerzy mogą wspólne działać na rzecz nowoczesnego, otwartego i sprawiedliwego społecznie współistnienia w UE. W tym sensie oba kraje tworzą wspólnotę wartości. Wymaga ona, aby dwustronność relacji nabrała nowego wymiaru i nowej jakości, a także zawierała kontekst europejski.

BUILDER to wiodący ogólnopolski miesięcznik dla budownictwa, architektury i biznesu. 25 lat doświadczenia na rynku. To platforma mediowa integrująca środowiska branży budowlanej, biznesu, finansów, architektury i nauki. To charakterystyczne i rozpoznawalne okładki z czołowymi managerami branży. To także program edukacyjny BUILDER FOR THE FUTURE oraz naukowa odsłona w postaci BUILDER SCIENCE.


The Matter of Layers. Wystawa JEMS w Architektur Galerie Berlin

SKANSKA

ECHO INVESTMENT

ZUMTOBEL

GEZE

INSTYTUT POLSKI W BERLINIE

PROGRESS ARCHITECTURE

POLNISCHES INSTITUT BERLIN

BUILDER

FUNDACJA WSPÓŁPRACY POLSKO NIEMIECKIEJ

PARTNERZY MEDIALNI:

BUILDER

ARCHITEKTURA MURATOR

open