Home JEMS LAYERS BUILDER EXCLUSIVE & QUAITY – JEMS LAYERS
0

BUILDER EXCLUSIVE & QUAITY – JEMS LAYERS

0
0

W dniach 3 listopada – 9 grudnia tego roku w prestiżowej Architektur Galerie Berlin przy Karl Marx Allee 96. Architektur Galerie Berlin odbędzie się wystawa organizowana przez polską pracownię architektoniczną JEMS. Wydarzenie towarzyszy finalizacji budowy ambasady Polski w Berlinie. Pracownia JEMS w myśl hasła LAYERS podczas wystawy zaprezentuje swój dorobek, a także osiągnięcia i możliwości partnerów zaangażowanych w cały proces powstawania ambasady. Specjalnie na tę okazję „Builder” przygotował wyjątkową publikację.

MARCIN SADOWSKI, Architekt, Partner, JEMS Architekci

Po wielu latach kończy się budowa polskiej ambasady w Berlinie przy alei Unter den Linden. Realizacja w niezwykle prestiżowej lokalizacji ważnego wizerunkowo budynku jest okazją do zaprezentowania wybranych prac naszej pracowni, które łączy, jak uważamy, wspólny sposób myślenia o architekturze. Tytuł LAYERS – warstwy – nie odnosi się jedynie do materialnego tworzywa, którym często posługujemy się, tworząc strukturę wnętrza i zewnętrza budowli. Nakładające się plany poszczególnych warstw fasad (agora, ambasada), struktura konstrukcyjnych tarcz, podciągów – to często silnie obecny wizualnie element naszej architektury. Warstwy te wyznaczają strefę pośrednią pomiędzy otoczeniem a funkcjonalnym w nętrzem, t worząc u żytkową ( dziedzińce agory, dziedzińce ambasady) lub buforową strefę pośrednią. Wizualnie kadrują widoki, wprowadzają sekwencję pomieszczeń, technicznie dają ochronę przed światłem i nadmiernym nagrzewaniem.

Wierzymy, że klarowna struktura – forma wynikająca z szerokich, nie tylko z funkcjonalnych i formalnych rozwiązań projektowych – jest cechą trwałości budowli, dając w przyszłości możliwość jej adaptacji do zmieniających się potrzeb użytkowników i innych uwarunkowań, które przynosi nam życie.

MAREK ZDZIEBŁOWSKI, Prezes Zarządu, Builder Corp

Wystawa JEMS Layers w Galerii Architektury w Berlinie to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych tego roku. Ekspozycja poświęcona twórczości polskiej pracowni projektowej JEMS Architekci przywołuje kilka istotnych, a zanikających we współczesnym dyskursie architektonicznym pojęć. Przypomina, że architektura to sztuka projektowania trwałych, prostych i uniwersalnych struktur.

„Builder” towarzyszy temu przedsięwzięciu jako partner medialny. Nie mogło być inaczej. Od początku promujemy to, co w architekturze i budownictwie najlepsze. Eksponujemy pełnych pasji ludzi, wzorcowe praktyki, kierunki, w których warto zmierzać. Tworzymy przy tym warunki sprzyjające wyzwalaniu synergii – spajamy wszystkich uczestników procesu budowlanego, budujemy pomosty pomiędzy biurami i placami budów a światem akademickim i nauki. W naszych działaniach myślą wybiegamy w przyszłość, wspierając młodych architektów i inżynierów budownictwa w drodze ku zawodowemu życiu.

Oddajemy w Państwa ręce publikację, w której poprzez hasła przewodnie, niejako klucze do architektonicznego portfolio, przybliżamy projekty wypracowane przez JEMS-ów, a przede wszystkim ich architektoniczny mindset i warsztat. Poświęcamy też uwagę długotrwałym relacjom z partnerami, jako niezbędnemu czynnikowi decydującemu o finalnym sukcesie każdej inwestycji. Niech tych kilkadziesiąt stron stanowi przedsmak tego, co będą Państwo mogli obejrzeć w berlińskiej Galerii Architektury, do czego gorąco zachęcam!

The Matter of Layers. Wystawa JEMS w Architektur Galerie Berlin

SKANSKA

ECHO INVESTMENT

ZUMTOBEL

GEZE

INSTYTUT POLSKI W BERLINIE

PROGRESS ARCHITECTURE

POLNISCHES INSTITUT BERLIN

BUILDER

FUNDACJA WSPÓŁPRACY POLSKO NIEMIECKIEJ

PARTNERZY MEDIALNI:

BUILDER

ARCHITEKTURA MURATOR

tags:
open