Home News Ruszył nowy akademik zbudowany przez Kajima Poland
Ruszył nowy akademik zbudowany przez Kajima Poland
0

Ruszył nowy akademik zbudowany przez Kajima Poland

0
0

W Warszawie otwarto nowy, prywatny akademik klasy premium, funkcjonujący w ramach sieci Student Depot. Obiekt oferujący łącznie 540 pokoi powstał u zbiegu ulicy Modzelewskiego i alei Wilanowskiej. Za budowę w formule „pod klucz” odpowiadała Kajima Poland. Generalny wykonawca specjalizujący się dotychczas głównie w budowie obiektów przemysłowo-logistycznych oraz handlowych, potwierdził tym samym swoje szerokie kompetencje także w obszarze projektów mieszkaniowych.

Sieć prywatnych akademików, pod nazwą Student Depot, powiększyła się o nowy obiekt na terenie Warszawy. Do użytkowania oddana została inwestycja powstająca u zbiegu ulicy Modzelewskiego i alei Wilanowskiej, realizowana w formule „pod klucz”. Funkcję generalnego wykonawcy pełniła Kajima Poland. Realizacja zajęła 20 miesięcy, co dla budynku o tej skali i poziomie skomplikowania było krótkim czasem realizacji. Projekt architektoniczny opracowało biuro 4am Architekci, a za projekt wnętrz odpowiadała wrocławska pracownia MIXD.

To była dla nas bardzo ciekawa i szczególna inwestycja. Cieszę, się, że mogliśmy zademonstrować naszą sprawność w zakresie wielkokubaturowego budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie mogliśmy poszerzyć nasze kompetencje i zdobyć nowe doświadczenie. Rynek postrzega nas głównie przez pryzmat budownictwa przemysłowo-logistycznego, a tymczasem Student Depot jest już naszą kolejną realizacją mieszkaniową. Realizowaliśmy również obiekty handlowe i biurowe m.in. w Warszawie i Wrocławiu” – powiedział Maciej Runkiewicz Prezes Kajima Poland.

W trakcie budowy akademika Student Depot przydatne było nasze doświadczenie w zakresie precyzyjnej koordynacji dostaw i robót budowlanych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych. W Warszawie przełożyło się to na sprawne przeprowadzenie budowy w gęsto zabudowanej dzielnicy mieszkalnej, bez większych utrudnień w ruchu samochodowym przy al. Wilanowskiej i ul. Modzelewskiego, a także w ruchu pieszym w sposób możliwie nieuciążliwy dla mieszkańców sąsiedniego osiedla” – dodał Maciej Runkiewicz.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z generalnym wykonawcą Kajima Poland. Zrealizowanie tak dużego obiektu „pod klucz”, w 20 miesięcy, było olbrzymim wyzwaniem. Cieszymy się, że zgodnie z planem, z początkiem roku akademickiego, do budynku wprowadzili się studenci. Student Depot rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jesteśmy w trakcie projektowania nowych obiektów i uruchamiania kolejnych inwestycji na terenie Polski. Mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z nich uda nam się ponownie zrealizować z Kajima Poland” – dodał Piotr Stronka, CDO Student Depot Sp. z o.o.

Nowy obiekt w najwyższym punkcie posiada 13 kondygnacji oraz podziemny garaż. Powierzchnia całkowita obiektu to 18,5 tys. m kw. W budynku do dyspozycji studentów są 540 jednostki mieszkalne premium, w tym jedno-, dwu- i czteroosobowe o powierzchniach od 16 do 79,8 m kw. W akademiku znajduje się łącznie 598 łóżek. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w aneksy kuchenne oraz własną łazienkę. Komfort mieszkania zwiększają strefy wspólne, w tym m.in. strefa fitness oraz strefa work&chill oferująca powierzchnie do nauki i zabawy. We wszystkich pokojach i w strefach wspólnych akademika dostępny jest szybki Internet. Zapewniona jest także ochrona całodobowa, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia.

W inwestycji zastosowano szereg rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Powstał m.in. zielony dach z roślinnością niewymagającą podlewania, którego powierzchnia biologicznie czynna liczy ponad 900 m kw. W całym obiekcie zastosowane zostało oszczędne oświetlenie LED. Budynkiem steruje inteligentny system redukujący ogrzewanie i odcinający płytę grzejną w momencie, kiedy użytkownika nie ma w pokoju. System pozwala też studentom na sterowanie temperaturą z poziomu aplikacji we własnym telefonie. Jednocześnie ograniczenie zużycia wody zapewniają ekologiczne baterie umywalkowe z niskim wypływem wody.

Kajima Poland w ramach projektu zrealizowała również szereg działań w bezpośrednim sąsiedztwie akademika. Wykonała m.in. tzw. plac miejski, z ławeczkami oraz licznymi nasadzeniami, tworzący przyjazną przestrzeń do wypoczynku. Wymieniła chodniki do skrzyżowania al. Wilanowskiej z ul. Modzelewskiego, tworząc w ten sposób spójną i estetyczną całość z inwestycją. Generalny wykonawca wymienił także część nawierzchni ulicy Modzelewskiego w sąsiedztwie zjazdu do akademika oraz nawierzchnię pod przystankiem autobusowym.

Akademik przy ul. Modzelewskiego 54b jest już drugim w stolicy i łącznie dziewiątym prywatnym domem studenckim Student Depot. Placówki zlokalizowane są również w Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu.

tags:
open