Home News Mała cegiełka – Kalendarz charytatywny Wierzymy w marzenia
Mała cegiełka – Kalendarz charytatywny Wierzymy w marzenia
0

Mała cegiełka – Kalendarz charytatywny Wierzymy w marzenia

0
0

Szczytny cel i wyzwanie z pogranicza budownictwa, oto powody dla których Redakcja Builder Polska postanowiła zaprosić Czytelników i Partnerów magazynu Builder do udziału w niezwykłej inicjatywie.

Jest takie miejsce w centrum Polski, w którym dzieci uczą się chodzić, mówić, nabywać podstawowe umiejętność funkcjonowania w otaczającym ich świecie. Każdego miesiąca pomoc w nim znajduje kilkaset młodych pacjentów.

Kolorowy Świat to nazwa łódzkiej fundacji, która od 20 lat śmiało i z determinacją realizuje swoją misję niosąc pomoc dzieciom dotkniętym niepełnosprawnością wynikającą z mózgowego porażenia dziecięcego (MPD) oraz innych wad genetycznych lub rozwojowych. „Dwie osoby i cztery ręce” taki był początek – dziś personel Fundacji liczy 115 osób.

Opieką otaczane są dzieci od pierwszych miesięcy życia, szczególnie te przedwcześnie urodzone. Poza Wieloprofilowym Programem Opieki nad Wcześniakami oraz Noworodkami Otulinka, Fundacja prowadzi specjalne ośrodki edukacji Kolorowe Przedszkole oraz Szkołę, oferuje także różnorodne formy terapii w specjalistycznej poradni przy współpracy z NFZ.

W fundacji z roku na rok jest coraz więcej dzieci, natomiast budynek w którym się znajdujemy nie jest z gumy i w tym momencie jest wykorzystany w 100%. W związku z tym nasze marzenie żebyśmy mogli pomóc wszystkim dzieciom, byśmy nikogo nie musieli przesuwać w czasie, żeby każdy poczuł się maksymalnie zaopiekowany i żeby każdy tu mógł spełnić swoje marzenie o samodzielności, które jest również naszym marzeniem.”

To słowa Prezes Fundacji Izabeli Jachim – Kubiak zarejestrowane podczas realizacji video nawiązującego do ambitnych planów Fundacji – Rozbudowy Kolorowego Ośrodka, w którym znajdą się żłobek, opieka wytchnieniowa, dzienny środowiskowy dom samopomocy oraz zakład aktywizacji zawodowej.

Wierzymy w Marzenia to projekt zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą pomagać dzieciom w ich codziennych zmaganiach z niepełnosprawnością.

Na to zaproszenie odpowiedzieli znani i lubiani: Ewa Jakubiec – Miss Polonia 2023, Maja Popielarska, Agnieszka Sienkiewicz – Gauer, Agata Załęcka, Mateusz Damięcki, Agustin Egurrola, Olivier Janiak, Robert Kochanek, Robert Kupisz, Krzysztof Miruć, Robert Motyka, Andrzej Polan.

Razem z Dziećmi z Kolorowego Świata stanęli przed obiektywem Emila Bilińskiego, fotografa znanego z działalności charytatywnej, by spełnić marzenie obecnych i przyszłych Podopiecznych Fundacji.
Zdjęcia do Kalendarza Charytatywnego Wierzymy w Marzenia 2024 powstały w murach Hotelu Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz. Oficjalna premiera kalendarza odbędzie się 9 grudnia br., podczas łódzkiego Charytatywnego Bazaru Rozmaitości na terenie ww. hotelu.

Chcąc wesprzeć działania Fundacji Kolorowy Świat, zachęcamy Państwa do przekazania darowizny na rozbudowę Kolorowego Ośrodka.

W podziękowaniu za przysłowiową cegiełkę, Darczyńcy otrzymają od Fundacji podziękowania w postaci kalendarza z fotografiami wyjątkowych bohaterów.

Szczegółowe informacje na temat projektu Wierzymy w Marzenia Fundacji Kolorowy Świat, znajdą Państwo na stronie www.kolorowyswiat.org.

open