Home Materiały i Technologie ZADOWOLENIE KLIENTÓW NA PIERWSZYM MIEJSCU
ZADOWOLENIE KLIENTÓW NA PIERWSZYM MIEJSCU
0

ZADOWOLENIE KLIENTÓW NA PIERWSZYM MIEJSCU

0
0

Rex-Bud Budownictwo to rodzinna firma budowlana z ponad 28-letnim doświadczeniem. Specjalizujemy się w generalnym wykonawstwie wielkokubaturowych obiektów przemysłowych w całej Polsce i na terenie Węgier. Oferujemy kompleksową obsługę i możliwość inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na koncie mamy ponad 3 000 000 mkw. wykonanych powierzchni.

Własne biuro konstrukcyjne i architektoniczne wyróżnia nas na rynku i pozwala na szybsze działanie, koordynację procesu wewnątrz organizacji oraz dużą elastyczność względem inwestora. Zajmujemy się całym procesem powstawania obiektu, począwszy od wstępnej koncepcji, poprzez wykonanie międzybranżowego projektu do pozwolenia na budowę, dokumentacji wykonawczej, aż po gotową realizację i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Rex-Bud Budownictwo stawia nie tylko na ekologię i najnowsze technologie, ale pamięta również o aspektach bezpieczeństwa i ekonomicznych stronach inwestycji.

Sekret sukcesu w branży budowlanej

Sekretem firmy Rex-Bud Budownictwo jest zrozumienie potrzeb inwestora oraz skuteczność i szybkość działania. Najlepszą rekomendacją wysokiej jakości świadczonych przez spółkę usług są powracający do nas klienci. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wyjątkowy zespół. Ludzie z Rex-Bud Budownictwo to wysoce wyspecjalizowani eksperci z wieloletnim doświadczeniem, którzy zgodnie z najlepszymi praktykami realizują wyznaczone cele. Obecnie firma zatrudnia ponad 140 specjalistów z różnych dziedzin i z każdym rokiem ta liczba rośnie.

Zrównoważone budownictwo

Rex-Bud Budownictwo ma w zasobach wydzieloną jednostkę organizacyjną, która zajmuje się szeroko pojętymi aspektami z dziedziny ochrony środowiska i certyfikacji BREEAM. Firma posiada Certyfikat Zarządzania Środowiskowego ISO14001 (EMS). Ekologia i zrównoważony rozwój (ESG) to jedne z najważniejszych wartości spółki. Podczas całego procesu budowy o najdrobniejsze detale i zgodność z wytycznymi BREEAM dba współpracujący ze spółką specjalista BREEAM Associate. Regularnie podejmujemy się realizacji wznoszonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ekologicznego budownictwa. Jednym z przykładów jest aktualnie realizowany zespół hal w Gliwicach, powstający we współpracy z deweloperem MDC². Projekt obejmuje powstanie 3 hal logistyczno-magazynowych o łącznej powierzchni 58 000 mwk. MDC² Park Gliwice ma szansę stać się najbardziej ekologiczną inwestycją w Polsce, ponieważ predysponuje do certyfikatu BREEAM New Construction na najwyższym możliwym poziomie „Outstanding”. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszej technologii i innowacyjnych rozwiązań. Na terenie inwestycji zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, powstaną zewnętrzne strefy relaksu, a także system monitoringu zużycia mediów, ładowarki do pojazdów elektrycznych i recykling wody deszczowej.

Szybkość działania

Budowa w Bolesławcu dla Rhenus Logistics była jedną z pierwszych realizacji wielkopowierzchniowych, ukończonych w błyskawicznym tempie. Obiekt o łącznej powierzchni 61 350 mkw. powstawał w konstrukcji żelbetowo-stalowej dwuetapowo. Pomimo trudności związanych ze skomplikowanymi uwarunkowaniami gruntowymi realizacja I etapu przebiegła ekspresowo – projekt inwestycji i sama budowa (o powierzchni 40 000 mkw.) trwały zaledwie 4 miesiące przy zachowaniu najwyższej jakości wykonania.

Rex-Bud Budownictwo bije rekordy!

W ostatnim roku do portfolio wykonanych przez firmę obiektów wielkopowierzchniowych dołączyła wyjątkowa realizacja – hala magazynowo-logistyczna o powierzchni niemal 100 000 mkw.! Tym samym obiekt zyskał miano rekordzisty wśród największych projektów w niemal 30-letniej historii Rex-Bud Budownictwo. W ramach realizacji tego ogromnego projektu postawiono 547 słupów w obrębie hali, a w nich znalazło się aż 28 km zbrojenia głównego. Aby zobrazować skalę inwestycji, należy dodać, że łączna długość wszystkich elementów użytych przy budowie dachu to ponad 13 000 km, a jego konstrukcja stalowa składa się z 123 463 elementów i waży… 1215 ton! Powierzchnia ścian zewnętrznych wynosi zaś ponad 25 000 m². Hala powstała we współpracy z inwestorem – firmą Hillwood Polska – w niecały rok.

tags:
open