Home News Modernizacja wnętrz PwC Polska w Warszawie
Modernizacja wnętrz PwC Polska w Warszawie
0

Modernizacja wnętrz PwC Polska w Warszawie

0
0

Zaprojektowane przez Massive Design w 2014 roku Warszawskie biuro PwC, oprócz rozbudowy z roku 2017, funkcjonowało bez większych zmian przez ostatnie lata. Zaproponowane wówczas przełomowe rozwiązania funkcjonalne i techniczne sprawdzały się nawet w trakcie pandemii. Jednak obecne potrzeby wynikające z rozwoju przestrzeni biurowych, technologii, czy wreszcie ewolucji trendów estetycznych wymagały interwencji i wprowadzenia zmian w istniejącej tkance. Zarządzający biurem zdecydowali się na odświeżenie wyglądu biura oraz aktualizację programu przestrzennego. Zadaniem postawionym przed architektami z Massive Design było uatrakcyjnienie powierzchni, zwiększenie jej elastyczności i funkcjonalności, jak również lepsze dostosowanie do wymogów hybrydowych modeli pracy. Kluczową sprawą było, aby zmiany i nowe rozwiązania były widoczne w każdej części biura: na openspace, w salce czy w kuchence.

„Duży nacisk został położony na wprowadzenie rozwiązań, które mają na celu odbudowanie więzi między pracownikami, oraz budowanie pozytywnych emocji związanych z przestrzenią biurową.” – opisują proces przygotowań Anna Sobolewska i Adam Choiński, projektanci z Massive Design.

Znaczącą rolę odgrywają tu różnorodność miejsc do spotkań zespołowych oraz pracy w skupieniu. Strefy te zostały zaproponowane w formie półotwartych kameralnych zakątków wydzielonych z przestrzeni biurowej regałami z zielenią,. Nowe funkcjonalności spełniają swoje zadanie od momentu ich otwarcia, co potwierdzają ich użytkownicy.

Wypowiedź PwC: Agnieszka Kozioł, Real Estate, Capital Projects and Workplace Services Senior Manager:

“Renowacja biura PwC w Warszawie przez Massive Design stanowi znakomity przykład jak innowacyjność i elastyczność przestrzeni biurowej mogą wspierać hybrydowy model pracy. Wprowadzone zmiany zwiększają funkcjonalność i atrakcyjność powierzchni, podkreślając znaczenie elementów ESG w miejscu pracy. Włączenie pracowników w proces projektowy nie tylko pozytywnie wpłynęło na rezultat modernizacji, ale też pozwoliło dostosować powierzchnię biurową przede wszystkim do ich potrzeb. Dodatkowo, zastosowanie naturalnych materiałów i wprowadzenie zieleni w biurze nie tylko podnosi jakość środowiska pracy, ale także odzwierciedla zobowiązanie PwC do zrównoważonego rozwoju.”

Pozytywny finał zmian był możliwy, między innymi, ze względu na zaproszenie samych pracowników do współtworzenia nowych koncepcji funkcjonowania biura. Całość prac projektowych była prowadzona wielowarstwowo, angażując zarówno kierownictwo projektu, zarząd jak i ambasadorów zmiany. Mieli oni wpływ nie tylko na kształt i funkcjonalność projektowanych przestrzeni, ale również na to, jak ostatecznie prezentują się pozostałe przestrzenie wspólne, takie jak aneksy kawowe, kuchenki, czy chillouty.

Zupełnie nowy charakter zyskały również przestrzenie Akademii na 8 piętrze budynku. Połączone z główną recepcją i strefą kliencką biura, zyskały na przytulności i obecnie mają zdecydowanie bardziej domowy wygląd. Połączenie naturalnych wykończeń oraz implementacja zieleni z żywą kolorystyką pierwotnej aranżacji nadaje całemu wnętrzu unikalnego stylu.

„Bardzo udana współpraca zaowocowała zaangażowaniem naszego zespołu do kolejnych projektów w innych lokalizacjach w całej Polsce.” – podsumowuje Adam Choiński, Senior Designer Massive Design.

tags:
open