Home IT&BIM Bentley Innovation Days
Bentley Innovation Days
0

Bentley Innovation Days

0
0

W dniach 9 i 10 listopada 2023 w warszawskim hotelu Marriott odbyła się konferencja Bentley Innovation Days. Pierwszy dzień poświęcony był rozwiązaniom dla branży drogowej i kolejowej, a drugi dzień był dedykowany dla branży wodnej.

Podczas pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z rozwiazaniami Bentley w zakresie inżynierii lądowej, które usprawniają i automatyzują procesy pracy we wszystkich branżach i fazach projektów od koncepcji, przez projekt wykonawczy, budowę aż po utrzymanie. Tematyka obejmowała efektywne zarządzanie dokumentacją projektową przy wykorzystaniu ProjectWise opartego o iTwin oraz  planowanie i zarządzanie budową za pomocą SYNCHRO 4D. Zaprezentowane zostały dobre praktyki w ramach pojektowania sieci trakcyjnych jak również modelowania elementów odwadniających i zarządzania kolizjami mediów w OpenRoads Designer. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak firmy Bentley i Microsoft wspólnie pomagają spełnić wymagania CSRD w branży drogowej.

Podczas drugiego dnia zaprezentowano  najważniejsze trendy w branży wodociągowo-kanalizacynej w Polsce i pokazano w jaki sposób użytkownicy oprogramowania Bentley mogą sprostać wyzwaniom branżowym poprzez cyfrową transformację. Poruszono tematykę wykorzystania cyfrowych bliżniaków do inteligentnego zarządzania sieciami wodociągowymi oraz  modelowania hydraulicznego jako kluczowego elementu budowy cyfrowego bliżniaka infrastruktury wodnej. Bardzo ciekawą częścią konferencji były prezentacje użytkowników oprogramowania Bentley, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami.

Wydarzenie zgromadziło ponad 150 uczestników i było znakomitą okazją do poznania najnowocześniejszych technologii, wymiany doświadczeń branżowych i nawiązywania kontaktów.

open