Home News Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent
Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent
0

Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent

0
0

Najnowszy budynek zrealizowany na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” dla nowopowstających obiektów przemysłowych. Zastosowano w nim wiele rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, które wspierają codzienne funkcjonowanie działających tu firm i są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz pracowników. Za jego realizację odpowiadało WPIP Construction.

Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre o powierzchni prawie 29 tys. m kw., który został zrealizowany przez WPIP Construction, umożliwia składowanie towarów do wysokości 12 metrów oraz wygodne prowadzenie operacji logistycznych dzięki 24-metrowej głębokości pierwszej nawy. Dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików, w hali zapewniono lepszy dostęp naturalnego światła do strefy przydokowej. Wpływa to na niższe zużycie energii. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych, na terenie parku znajdują się specjalnie oznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób korzystających z car-sharingu.

W sąsiedztwie budynku wprowadzono dodatkowe udogodnienia dla pracowników, w tym plenerową siłownię i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstało również zaplecze dla rowerzystów, którzy mogą skorzystać z wiaty postojowej, szatni oraz bezpiecznej ścieżki rowerowej przy drodze wewnętrznej. W projekcie zadbano też o tereny zielone oraz toalety dla kierowców.

–  Każdy kolejny budynek jaki tworzymy, jest dostosowany do wymagań klientów oraz najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Dla użytkowników naszych parków kwestie ekologiczne, energooszczędność oraz przyjazne środowisko pracy są jednymi z kluczowych kryteriów wyboru nieruchomości. Nasza najnowsza hala w Poznaniu to z całą pewnością jeden z najnowocześniejszych i najlepiej zlokalizowanych budynków magazynowych w tej części kraju – komentuje Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.

– Jako firma przywiązująca szczególną wagę do kwestii związanych z nowoczesnym i zrównoważonym budownictwem, z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez zrealizowany przez nas budynek certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”. Jestem przekonany, że kierunek przyjęty przez inwestora już wkrótce stanie się w Polsce normą, a większość obiektów produkcyjnych i magazynowych będzie ekologiczna i energooszczędna. Z tej drogi nie ma już odwrotu – dodaje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction.

GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje łącznie ponad 81 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w centrum Wielkopolski, z czego ostatnie 7 tys. m kw. jest nadal dostępne. Lokalizacja w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S11, pozwala w osiem minut dotrzeć do autostrady A2, a w 20 minut do centrum Poznania.

Budynek zlokalizowany na terenie GLP Poznań Logistics Centre jest już drugim obiektem należącym do GLP w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Wcześniej otrzymał go ten oddany do użytku w 2022 r. w Pomorskim Centrum Logistycznym.

GLP – wiodący międzynarodowy właściciel, deweloper i zarządca centrów logistycznych. Firma inwestuje też w data centers, źródła energii odnawialnej oraz technologie z nimi związane. Szerokie doświadczenie i wiedza wynikająca z działalności operacyjnej, umożliwiają GLP tworzenie wyjątkowej wartości dla klientów. GLP działa obecnie w 17 krajach w Azji, Europie i obu Amerykach. Na dzień 31 marca 2023 roku, GLP Capital Partners – wyłączny podmiot zarządzający inwestycjami i aktywami GLP – zarządzał na całym świecie aktywami o łącznej wartości około 125 miliardów dolarów.
Istotnym elementem działalności GLP są inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.glp.com/global.
Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 9,1 mln mkw.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy GXO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację 3,5 mln mkw. powierzchni logistycznej. Więcej informacji o działalności GLP w Europie dostępnych jest na stronie eu.glp.com.

WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

tags:
open