Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 BUDIMEX SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
BUDIMEX SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

BUDIMEX SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

NAJWYŻSZE STANDARDY I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Budimex od 1968 roku, czyli od ponad 55 lat, realizuje kontrakty budowlane w Polsce i na świecie. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność, polską myśl techniczną inżynierów pracujących przy licznych inwestycjach z czerpaniem z międzynarodowego doświadczenia i know-how Grupy Ferrovial.

Budimex jest generalnym wykonawcą w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Zakres działalności biznesowej Grupy Budimex to: realizacja inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Słowacja, Łotwa), produkcja zielonej energii (BXF Energia), zarządzanie nieruchomościami (FBSerwis), usługi projektowe, usługi utrzymania nieruchomości i infrastruktury, gospodarka odpadami, elektromobilność (Budimex Mobility), produkcja konstrukcji stalowych (Mostostal Kraków). W Grupie Budimex spółką dominującą jest Budimex SA, od 1995 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2011 roku Budimex nieprzerwanie wchodzi w skład giełdowego indeksu spółek działających zgodnie z najwyższymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu. Budimex realizuje co czwarty kilometr drogi szybkiego ruchu w Polsce. Blisko 80% swoich kontraktów budowlanych realizuje w terminie lub przed terminem kontraktowym. Od 2020 roku Budimex jest w pierwszej dwójce największych wykonawców modernizacji linii kolejowych w Polsce.

Budimex współpracuje z 10 tysiącami podwykonawców i zatrudnia ponad 7000 pracowników. W rankingach pracodawców i zleceniodawców branży budowlanej jest uznawany za jedną z najlepszych firm generalnego wykonawstwa w kraju.

Budimex jest także autorem programów społecznych: Strefa Rodzica w szpitalach i Hello ICE w szkołach i na polskich drogach. Z obu programów skorzystało już ponad 1 mln dzieci w całej Polsce.

tags:
PQ
open