Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 DOM CONSTRUCTION SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
DOM CONSTRUCTION SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

DOM CONSTRUCTION SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

DOM DLA MŁODYCH PASJONATÓW

Cieszy się uznaniem oraz zaufaniem klientów i podwykonawców. Jednocześnie inwestuje w kompetencje swoich pracowników, wspiera młode pokolenie inżynierów i realizuje ambitną strategię zrównoważonego rozwoju. To wszystko sprawia, że Dom Construction dynamicznie się rozwija i stale podnosi swoje standardy jakościowe.

Dom Construction to generalny wykonawca należący do Grupy Dom Development, największego i jednego z najdłużej działających deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Firma powstała w 2018 roku jako odpowiedź na ówczesne wyzwania rynkowe i od tego czasu gwarantuje efektywną, terminową oraz zgodną z budżetem i najwyższymi standardami jakości realizację projektów.

Dom Construction działa obecnie na trzech rynkach: w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Wybudował już ponad 6000 mieszkań, a wśród zrealizowanych inwestycji znajduje się m.in. druga odsłona warszawskiego Żoliborza Artystycznego, Rezydencja Stanisława Augusta czy wielokrotnie nagradzane Apartamenty Księcia Witolda we Wrocławiu. Wiarygodność i dobra opinia umożliwiają firmie nawiązywanie i utrzymywanie długoterminowych relacji z najlepszymi podwykonawcami i dostawcami. Pozwalają także przyciągać do współpracy fachowców z branży budowlanej.

Jako organizacja o ugruntowanej pozycji rynkowej, ze stabilną sytuacją finansową i gwarancją ciągłości zleceń w ramach Grupy Dom Development, spółka Dom Construction zapewnia pracownikom wyjątkowe warunki do rozwoju zawodowego. Zespół liczy ponad 300 inżynierów, menadżerów oraz specjalistów, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Dom Construction nie tylko zapewnia im bezpieczeństwo zatrudnienia oraz terminowość płac, lecz również umożliwia zrozumienie procesu deweloperskiego zarówno od strony wykonawczej, jak i inwestycyjnej, co stanowi unikalną perspektywę dla młodych pracowników. Co ciekawe, ok. 40 proc. zatrudnionych w spółce osób to kobiety, co jest rzadkością w firmach budowlanych.

Zrównoważony rozwój to jeden z filarów całej Grupy Dom Development. W ramach strategii ESG „DOM 2030” spółka Dom Construction realizuje projekty budowlane zgodnie z Kartą Zielonych Inwestycji, czyli wewnętrznym standardem Grupy, gwarantującym optymalny zestaw korzyści dla mieszkańców oraz zastosowanie rozwiązań projektowych zgodnych z priorytetami zrównoważonej urbanizacji. Przykładem takiej inwestycji jest

Osiedle przy Ryżowej w Warszawie, gdzie spółka wykorzystuje „zielony” beton – materiał pozwalający zredukować emisję CO2 o 30–50 proc. względem betonu konwencjonalnego. Na nowych budowach, m.in. Osiedla przy Ryżowej i Urbino na warszawskich Włochach, wykorzystywana jest energia ze źródeł odnawialnych, która pomaga ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Firma sukcesywnie wymienia też swoją flotę samochodową na pojazdy hybrydowe, co umożliwia redukcję śladu węglowego.

Jako firma odpowiedzialna społecznie Dom Construction angażuje się w różne zewnętrzne inicjatywy. Spółka od kilku edycji jest partnerem programu Builder for the Young Engineers, prestiżowego konkursu organizowanego przez magazyn „Builder” skierowanego do studentów i absolwentów wydziałów budownictwa oraz inżynierów. Poprzez finansowanie nagród firma wspiera młode talenty w ich profesjonalnym rozwoju. Dom Construction nie zapomina także o najmłodszych członkach lokalnych społeczności. W wakacje 2023 roku spółka zrealizowała pierwszą fazę remontu sali gimnastycznej przy szkole podstawowej na warszawskich Bielanach. Natomiast w Krakowie przeprowadziła prace modernizacyjne budynku przeznaczonego na placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci z Polski i z Ukrainy.

Jako firma z ambicjami Dom Construction z optymizmem patrzy w przyszłość. W 2025 roku spółka planuje wdrożyć Standard Zielonych Zamówień, którego celem jest kompleksowa implementacja zasad gospodarki obiegu zamkniętego obejmujących cały łańcuch wartości. Wśród podejmowanych działań znajdą się m.in. lokalne zakupy, odzyskiwanie i ponowne wykorzystywanie surowców i materiałów budowlanych oraz segregacja odpadów. Będzie to kolejny krok w tworzeniu firmy świadomej ekologicznie, a dodatkowo pozwoli na obniżenie kosztów.

Dom Construction to nowoczesna organizacja, która wyznacza trendy pozwalające sprostać wyzwaniom wynikającym ze zmiennego otoczenia rynkowego. To również wiarygodny partner, który dzięki przynależności do Grupy Dom Development stale się rozwija. W ciągu 5 lat działalności firma stała się wyłącznym generalnym wykonawcą na trzech rynkach Grupy. Wreszcie – to także stabilny pracodawca, który oferuje przyjazne środowisko pracy i szeroką gamę benefitów pracowniczych.

PQ
open