Home OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023 Cezary Łysenko – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023
Cezary Łysenko – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023
0

Cezary Łysenko – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023

0
0

Cezary Łysenko – Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny Budownictwa Infrastrukturalnego i Ogólnego Budimex S.A.

Budimex ma stabilny portfel zamówień – rok 2023 był dla nas przełomowy. Podpisaliśmy m.in. kontrakt na budowę suchego zbiornika retencyjnego w Kutřínie w regionie Pardubic. Dwuletnia praca i zaangażowanie przyniosły zamierzone efekty. Od początku istnienia na tym rynku przedłożyliśmy 32 oferty przetargowe, opiewające na sumę przekraczającą 65 miliardów koron. Nasze zaangażowanie w rozumienie specyfiki lokalnego rynku jest nieustanne; budujemy i rozwijamy relacje z miejscowymi przedsiębiorstwami oraz potencjalnymi partnerami wykonawczymi. Budimex złożył także najniższe oferty i znajduje się na pierwszym miejscu w dwóch przetargach: na wykonanie odcinka autostrady z Džbánova do Litomyšla oraz D11 Trutnov do granicy z Polską o długości 21 kilometrów.

Z kolei działając na niemieckim rynku, współpracujemy z Budimex Bau GmbH i specjalizujemy się w projektach budowlanych infrastrukturalnych, kubaturowych oraz przemysłowych. Budimex Bau odnotowało sukcesy w zdobywaniu przetargów w tych sektorach, realizując projekty takie jak modernizacja mostów w Liepe, Oderbergu i Wittstocku.

Jako Grupa budowlana dążymy do dalszego wzmacniania naszej pozycji oraz do realizacji nowych ambitnych projektów. Nasza strategia zakłada rozwój na terenie Łotwy i w Czechach, a także konsekwentne utrzymywanie naszej obecności na rynkach, na których już jesteśmy aktywni, takich jak Polska, Niemcy i Słowacja.


CEZARY ŁYSENKO – Dyrektor Operacyjny Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA. W Budimex SA od 2006 roku. Z wykształcenia inżynier budownictwa drogowego. Od 2006 roku zrealizował dziesiątki kontraktów na drogach klasy GP, S, A jako przedstawiciel generalnego wykonawcy. W strukturach organizacyjnych Budimex SA od roku 2009 do 2018 jako Dyrektor Rejonu, później Dyrektor Oddziału Północnego Infrastruktury. Od stycznia 2020 roku odpowiada za dyrekcję budownictwa infrastrukturalnego.

PQ
open