Home OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023 Sławomir Paszkiewicz – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023
Sławomir Paszkiewicz – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023
0

Sławomir Paszkiewicz – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2023

0
0

Sławomir Paszkiewicz – Prezes Zarządu Selena S.A.

Zawsze będziemy dostępni dla naszych klientów. Dla firm działających w branży budowlanej rok 2023 nie należał do łatwych. Wciąż utrudniony dostęp do kredytów hipotecznych, wysoka inflacja, niestabilna sytuacja geopolityczna to tylko niektóre czynniki, które wpływają na mniejszą ilość oddanych do użytku mieszkań czy rozpoczętych budów. Myśląc o wyzwaniach, przed jakimi stajemy w rozpoczynającym się roku 2024, należy założyć, że sytuacja w branży budowlanej nie zmieni się radykalnie już od pierwszych miesięcy. Należy jednak patrzeć w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego uważam, że kolejne lata przyniosą poprawę koniunktury w budownictwie, a tym samym zmianę na lepsze dla nas, czyli producentów materiałów budowlanych. Selena to jednak znacznie więcej niż producent chemii budowlanej. W centrum wszystkiego, co robimy, są profesjonalni wykonawcy. To z myślą o nich, ale też w ścisłej z nimi współpracy, tworzymy innowacyjne produkty, systemy i rozwiązania, aby mogli pracować szybciej, bezpieczniej, sprawniej i wydajniej. Mamy świadomość, że jak w każdej grupie zawodowej, tak również wśród wykonawców następuje płynna wymiana pokoleniowa.

Stosowane dziś metody współpracy i komunikacji czy zaopatrzenia ich w produkty będą już wkrótce niewystarczające. Dlatego też Selena intensywnie rozwija nowoczesne, digitalowe kanały kontaktu, wsparcia technicznego czy sprzedaży. Dzięki temu zawsze będziemy dostępni dla naszych klientów i partnerów biznesowych bez ograniczeń przestrzennych czy czasowych, tak jak tego oczekują. Nasze produkty mają ugruntowaną pozycję na wielu rynkach międzynarodowych. Grupa Selena jest jednym z czterech największych producentów piany montażowej dla budownictwa na świecie. Nasza wiodąca marka Tytan Professional® to szeroka gama wyrobów przeznaczonych do prac budowlanych i wykończeniowych, obejmująca piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, impregnaty do drewna, taśmy, systemy ociepleń, zaprawy, tynki i wiele innych. Na każdym etapie budowy lub remontu Tytan Professional® oferuje kompleksowe i skuteczne rozwiązania.

Wyzwaniem obecnie jest sprawozdawczość ESG. Raportowanie musi wynikać z przyjętej przez firmę strategii ESG. Jest to zmiana paradygmatu biznesu, co wymaga podejścia systemowego, a nie liniowego. Korzyścią na pewno jest eliminacja greenwashingu i transparentność prowadzenia biznesu. W Selenie proaktywnie podchodzimy do zagadnień związanych z ESG. Dostarczamy innowacyjne produkty o obniżonym śladzie węglowym potwierdzonym w Deklaracjach Środowiskowych Produktu (EPD), obniżające całkowity ślad węglowy budynków. Podsumowując, w Selenie codziennie tworzymy nowoczesne budownictwo.


SŁAWOMIR PASZKIEWICZ – jest liderem biznesu z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu obszarami sprzedaży i marketingu na stanowiskach managerskich w przemyśle i sektorze FMGC na rynkach polskich i zagranicznych. Karierę zawodową rozwijał w międzynarodowych korporacjach, takich jak MARS, Henkel, PPG. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoją wiedzę biznesową poszerzał w programach uczelni, m.in. Darden School of Business University of Virginia czy IPADE – Panamericano Institute of High Business Management. Z branżą budowlaną związany od siedmiu lat. W listopadzie 2021 w Grupie Selena objął funkcję Generalnego Managera Regionu Europy Centralnej i Południowej, natomiast w maju 2023 został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Seleny S.A.

PQ
open