Home News NDI z kolejnym kontraktem w Wielkopolsce
NDI z kolejnym kontraktem w Wielkopolsce
0

NDI z kolejnym kontraktem w Wielkopolsce

0
0

Spółki z Grupy NDI – NDI Energy i NDI S.A. rozpoczynają kolejną inwestycję w Wielkopolsce. Podpisana została umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 450 w granicach miasta Kalisza oraz przebudowę wiaduktu kolejowego. Już za kilka dni ruszą pierwsze prace.

Inwestycja obejmuje rozbudowę ulicy Częstochowskiej i dalej ulicy Rzymskiej na odcinku od ul. Księżnej Jolanty do ul. Antycznej. Droga zostanie przebudowana w taki sposób, by uzyskać normatywną skrajnię pionową i umożliwić niezakłócony przejazd wyższym niż dotychczas pojazdom. Te prace wymagają przebudowy wiaduktu kolejowego, ale będą realizowane tak aby w trakcie prowadzenia prac mógł się odbywać ruch pociągów.

– Chcemy zminimalizować uciążliwości dlatego przed przystąpieniem do robót zasadniczych na drodze wojewódzkiej, wykonamy remonty ulic na terenie Kalisza, które mogą stanowić alternatywny objazd – mówi Cezary Chruściński, Prezes Zarządu NDI Energy – w efekcie po zakończonych robotach, mieszkańcy będą mogli korzystać z zarówno z jednej z dróg wjazdowych doprowadzonej do wymaganych standardów ale także z wyremontowanych ulic umożliwiających wygodniejsze poruszanie się po mieście.

Oprócz prac drogowych i mostowych przebudowana i dostosowana zostanie infrastruktura towarzysząca, w tym oświetlenie i kanalizacja sanitarna.

Na całość zadania Grupa NDI ma niewiele ponad 18 miesięcy.

open