Home Biznes i Ludzie FRONTEM DO INNOWACJI – FENSTERBAU FRONTALE 2024
FRONTEM DO INNOWACJI – FENSTERBAU FRONTALE 2024
0

FRONTEM DO INNOWACJI – FENSTERBAU FRONTALE 2024

0
0

Czym żyje branża okien, drzwi i fasad – jakimi trendami, rozwiązaniami, innowacjami? Tego można było dowiedzieć się w Norymberdze w dniach 19–22 marca podczas targów Fensterbau Frontale. W tej międzynarodowej ekspozycji wzięli udział kluczowi przedstawiciele branży i eksperci z całej Europy. Nie zabrakło firm z Polski. Ich reprezentantów pytamy, jak było i jakie nowości produktowe zaprezentowali zwiedzającym.

KAROL WIĘCKOWSKI, Dyrektor Techniczny, GEZE Polska

Bardzo cieszymy się, że po 6 latach ponownie byliśmy obecni na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze. Podczas targów zaprezentowaliśmy wiele nowości produktowych. Podczas wizyty przy stoisku GEZE pokazaliśmy Państwu nowy napęd GEZE F 1200+ do otwierania i zamykania dużych oraz ciężkich okien. Naszą atrakcją targową był również system drzwi obrotowych klasy PREMIUM GEZE Revo.PRIME, w którym elegancja i funkcjonalność spotykają się w jednym miejscu. Oprócz rozwiązań do okien i drzwi zaprezentowaliśmy również nasz najnowszy system automatyki budynkowej myGEZE Control, który przenosi jakość zarządzania budynkiem na nowy, wyższy poziom.


MARCIN SZEWCZUK, Dyrektor Marketingu, Aluplast

To było prawdziwe święto branży okienno-drzwiowej i cieszymy się, że ponownie byliśmy jego częścią. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas Fensterbau Frontale w Norymberdze. Nasza prezentacja, zgodnie z hasłem przewodnim „The futur eis NEO”, była skoncentrowana na zaprezentowaniu różnych wariantów produktowych i kierunków rozwoju w ramach naszej najnowszej platformy systemowej energeto NEO. Obok klasycznych i znanych już konfiguracji, zaprezentowaliśmy m.in. rozwiązania serii neo world, jak np., ramy renowacyjne na rynek francuski i włoski, ciekawą konfigurację przesuwnych drzwi tarasowych smart-slide neo w opcji z tzw. glass corner. Po raz pierwszy zaprezentowane zostało również najnowsze rozwiązanie energeto neo view, czyli system okienny z tzw. ukrytym skrzydłem. Rozwiązanie designerskie zgodne z nowym trendem w kierunku filigranowej optyki elewacji z delikatnie zaznaczonymi konturami ram i dużymi powierzchniami przeszklonymi. Z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi recenzjami spotkała się również zaprezentowana wizja rozwoju naszych systemów w postaci rozwiązań serii neo advance, która stworzy jeszcze większą różnorodność konfiguracji okien, spełniających wymagania klientów, przy zachowaniu maksymalnej efektywności i kompatybilności.

Targi były również okazją do premierowej prezentacji nowego systemu profili aluminiowych aluplast one 75, co otwiera zupełnie nowy rozdział w rozwoju naszej firmy. Tym samy już pod koniec roku będziemy dostarczali naszym klientów zarówno profili z PVC, jak również profile aluminiowe do produkcji okien i drzwi.


KRZYSZTOF KALITA, Dyrektor Produktu, Deceuninck Poland

Fensterbau Frontale 2024 było okazją do ogłoszenia naszej nowej kampanii „Każde okno na znaczenie”, której celem jest czytelna komunikacja naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Od strony produktowej, producenci okien mieli okazję zobaczyć i doświadczyć w praktyce, jakie korzyści przynosi modułowa koncepcja iCOR, a także przekonać się, jak doskonałym rozwiązaniem jest ThermoFibra, która w połączeniu ze wzmocnieniem Forthex pozwala złożyć okno bez stali. Pokazaliśmy także nową odsłonę narzędzia do projektowania: Project Planner 2.0 już wkrótce będzie dostępny dla projektantów i architektów.

Nasze dwupiętrowe stoisko o powierzchni 550 m2 cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli znaleźć tam wiele inspiracji w zakresie produktów i innowacyjnych rozwiązań. Zapoznali się również z podejściem Deceuninck do zrównoważonego budownictwa i inwestycji firmy w gospodarkę obiegu zamkniętego. Miła dla oka przestrzeń naszego stoiska niewątpliwie sprzyjała bezpośrednim rozmowom nie tylko na temat naszej oferty, ale także przyszłości stolarki okiennej i drzwiowej.

Ważnym aspektem było dla nas zaprezentowanie naszym klientom kompletnej, uzupełnionej o ostatni, francuski wariant, oferty Elegant, która z punktu widzenia polskich producentów posiada jeden zasadniczy walor: jest idealnym i kompletnym rozwiązaniem na w zasadzie każdy rynek eksportowy w Europie. Przedstawiliśmy także nasz innowacyjny system rolet PROtex 2.0, a także zestaw do szybkiego montażu drzwi podnoszono-przesuwnych HST, który przyśpiesza i ułatwia instalację na miejscu, bez konieczności posługiwania się dźwigiem czy innymi skomplikowanymi środkami logistycznymi, co jest nieocenione zwłaszcza na dużych inwestycjach czy przy renowacji, z trudno dostępnymi miejscami instalacji tak dużych gabarytów.

Nasze dwupiętrowe stoisko o powierzchni 550 m2 cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli znaleźć tam wiele inspiracji w zakresie produktów i innowacyjnych rozwiązań. Zapoznali się również z podejściem Deceuninck do zrównoważonego budownictwa i inwestycji firmy w gospodarkę obiegu zamkniętego. Miła dla oka przestrzeń naszego stoiska niewątpliwie sprzyjała bezpośrednim rozmowom nie tylko na temat naszej oferty, ale także przyszłości stolarki okiennej i drzwiowej.

Przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, modułowość naszych produktów i zaawansowane technologie zadziwiły niejednego odwiedzającego. Z Fensterbau Frontale 2024 wróciliśmy z nowymi relacjami biznesowymi i poczuciem dobrze wykonanego zadania. Czujemy się także zainspirowani, co mamy nadzieję wykorzystać w nadchodzącym czasie.


MICHAŁ SAWICKI, Kierownik Działu Technicznego, Soudal

Firma Soudal od lat podejmuje nieustanne działania nad opracowywaniem innowacyjnych materiałów chemii budowlanej i kompleksowych systemów, które przyczyniają się do diametralnego ograniczenia strat energii cieplnej budynków. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań, które zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach Fensterbau Frontale, jest Soudal Window Installation (SWI) – nowoczesny systemu do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej. W systemie tym stolarka montowana jest bezpośrednio na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z materiału GFPR (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym), dzięki czemu ogranicza się liczbę metalowych wsporników będących jedną z głównych przyczyn powstawania mostków termicznych. Soudal Window Installation pozwala uzyskać najwyższe parametry izolacyjności cieplnej na styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną – pod warunkiem, że stosowany jest łącznie z Soudal Window System (systemem warstwowego montażu stolarki firmy Soudal) i jest rozwiązaniem certyfikowanym przez prestiżowy Passive House Intitute, Oznacza to, że spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi budownictwa pasywnego.


MAREK MAJCHRZAK, Dyrektor Sprzedaży Krajowej Systemów Budowlanych, Aluprof

Naszą obecność na tegorocznych targach Fensterbau Frontale z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych. Podczas wydarzenia, w którym uczestniczyliśmy wspólnie z naszymi partnerami, firmami WALA sp. z o.o. oraz ift Rosenheim, zaprezentowaliśmy nasze innowacyjne rozwiązania oraz ostatnie nowości produktowe. Na stoisku firmy WALA pokazaliśmy drzwi zewnętrzne z przesuniętą osią obrotu MB-86N Pivot Door. Nasze drzwi w imponujących rozmiarach zostały gwiazdą tegorocznych tragów i były jednym z najczęściej fotografowanych produktów. MB-86N Pivot Door łączą w sobie nowoczesny charakter i doskonałe właściwości użytkowe. Dzięki zastosowaniu ukrytych, łożyskowanych zawiasów o nośności 300 kg umożliwiają wykonanie konstrukcji obrotowych o imponujących wymiarach – skrzydła mogą mieć nawet 2 m szerokości i 3,4 m wysokości. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się też nasza innowacja produktowa, czyli SkyTwin – pionierskie rozwiązanie łączące w sobie funkcje rolety zewnętrznej i screena, które stanowi odpowiedź na rosnące wymagania inwestorów związane z efektywnością energetyczną oraz komfortem użytkowania przestrzeni wewnętrznych. Uczestnicy targów mogli też zobaczyć nasze okno i drzwi wykonane na bazie systemu MB-86N, które poza wysoką estetyką i wytrzymałością konstrukcji wyróżniają się też bardzo dobrymi parametrami technicznymi, szczególnie w zakresie energooszczędności.

Poza możliwością zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań udział w tak prestiżowej imprezie, jak targi Fensterbau Frontale, był też dla nas okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami branżowymi, możliwością spotkania się z producentami z całego świata oraz jeszcze lepszego poznania ich oczekiwań, wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych. Udział marki Aluprof w tak prestiżowej imprezie stanowi też potwierdzenie naszej silnej pozycji nie tylko na polskim, a też europejskim rynku producentów systemów okienno-drzwiowych, fasad i osłon przeciwsłonecznych.


MARIUSZ MEGIER, Dyrektor Zarządzający, ORGADATA East Europe

Obecnie automatyzacja to tak naprawdę konieczność dla skutecznego rozwoju. W systemie zautomatyzowanym, gdzie ludzie, maszyny i oprogramowanie tworzą zwartą sieć, powiązania między nimi mogą przynieść maksymalne profity, a dodatkowo pozwolą wprowadzić oszczędności. Nasze produkty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ponieważ wsłuchujemy się w głosy Klientów i tworzymy najlepsze narzędzia do optymalizacji kosztów i podnoszenia efektywności pracy. Wdrażamy innowacyjne rozwiązania w oprogramowaniu do konstrukcji okien, drzwi i fasad, dlatego producenci mogą na nas polegać i planować przyszłość przedsiębiorstwa w oparciu o nasze cyfrowe narzędzia. Udowadniamy, że przewaga nad konkurencją jest w zasięgu ręki, a kluczową rolę w osiągnięciu tego celu odgrywa oprogramowanie „szyte na miarę”.

Na tegorocznych targach Fensterbau Frontale zaprezentowaliśmy sposoby na zwiększenie produktywności na każdym etapie pracy z programem Logikal, optymalizację procesów produkcyjnych dzięki łatwej i bezpapierowej produkcji z Logikal MES oraz SimplyTag, nasze najnowsze cyfrowe narzędzie, ułatwiające wygodną i cyfrową obsługę posprzedażową. W ten sposób pomagamy naszym Klientom budować sukces: cyfrowo, wydajnie i przyszłościowo.


KRZYSZTOF RATAJCZAK, Dyrektor Handlowy, Winkhaus Polska

Z naszego punktu widzenia tegoroczne targi Fensterbau Frontale możemy określić stwierdzeniem – działo się!

Po 6-letniej przerwie Winkhaus powrócił na targowe „salony”. I to powrócił z pompą, a właściwie z petardą nowości.

Najjaśniejszą gwiazdą okazały się być okucia do okien suwanych primePort SK, primePort AS i primePort HS. To nowe koncepcyjnie projekty powstałe w dziale rozwoju produktów Winkhaus. Na targach miały swoją premierę i każde z rozwiązań zyskało uznanie i kolejkę fanów (producentów stolarki).

Drugą petardą okazały się zamki STV blueMotion+ i blueMatic EAV4+. To całkiem nowe konstrukcje wyposażone w napędy elektryczne współpracujące z aplikacją doorControl – wisienką na zamkowym torcie. Za jej pomocą można odryglować drzwi i mieć kontrolę nad dostępem, otwierając i zamykając je zdalnie oraz nadając uprawnienia użytkownikom.

Były i smaczki dla entuzjastów nowoczesnych technologii w branży stolarkowej. Na stoisku Winkhausa miało miejsce kilka odsłon mariaży tradycyjnych okuć z instrumentarium smartHome. Prezentowaliśmy także rozwiązania koncepcyjne, na razie zapowiadające nowe tendencje w stolarce okiennej. Każdy z prezentowanych eksponatów ze znanymi już systemami okuć znaczony był nowością, a to w kwestii zawiasowania czy systemu elektrycznych zaczepów i funkcjonalnych dodatków.

Stoisko Winkhausa odwiedziły tłumy gości. Odnotowaliśmy setki oczekiwanych i nieoczekiwanych spotkań. Wizytowali nas obecni klienci, ale też i byli, i potencjalni. Na stoisku mieszały się wszystkie języki Europy i Azji – ku naszej radości także polski, ukraiński, czeski, a nawet kazachski.

Dziękuję wszystkim naszym Gościom za targowe odwiedziny! To był dla nas bardzo ważny event. Nie tylko dlatego, że merytorycznie okazał się być przebojowy i naprawdę mieliśmy się czym pochwalić, ale nade wszystko, by móc się spotkać, porozmawiać, zjeść bawarskie kiełbaski i – mimo monstrualnego zmęczenia – otrzymać motywującego kopa do działania!


RAFAŁ HETNAŁ, Dyrektor Techniczno-Handlowy, WALA

Targi Fensterbau Frontale 2024 były dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Stanowiły idealną okazję do spotkania się z naszymi klientami, umacniania partnerskiej relacji z firmami, z którymi współpracujemy od lat. Przede wszystkim jednak obecność na targach to możliwość rozbudowania sieci sprzedaży poza granicami kraju. Mieliśmy możliwość pokazania naszych sztandarowych produktów oraz nowości i zaprezentowania ich w niebanalny sposób. W tym roku posiadaliśmy dwa stoiska, z czego jedno wspólnie z firmą Aluprof, na którym prezentowaliśmy m.in. drzwi na zawiasach PIVOT, o ogromnych gabarytach: 4 m wysokości i 2 m szerokości. Design oraz wymiary przyciągały uwagę i nie sposób było przejść obok nich obojętnie.

open