Home News Trzymodułowa hala na zrekultywowanym terenie
Trzymodułowa hala na zrekultywowanym terenie
0

Trzymodułowa hala na zrekultywowanym terenie

0
0

WPIP Construction zakończyło realizację inwestycji w Źródłach

W podwrocławskich Źródłach zakończyła się budowa hali magazynowej o powierzchni 7,2 tys. m kw., którą zrealizował generalny wykonawca oraz projektant – WPIP Construction. Inwestor, firma Hal-Mag, zdecydował się na rekultywację terenu poprzemysłowego, gdzie funkcjonowała kiedyś kopalnia gliny.

Obiekt powstał w zlokalizowanych na zachód od Wrocławia Źródłach (powiat średzki, gmina Miękinia), przy drodze krajowej nr 94. Składa się z jednokondygnacyjnej hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym, podzielonej na trzy moduły – każdy o powierzchni 2,4 tys. m kw. Inwestor, czyli firma Hal-Mag, zdecydował się przeznaczyć powierzchnie na wynajem.

Za projekt i generalne wykonawstwo odpowiadała firma WPIP Construction. W ramach inwestycji powstała także wewnętrzna infrastruktura drogowa, w tym drogi, place manewrowe oraz miejsca parkingowe, a także zbiorniki: przeciwpożarowy oraz retencyjny.

Prace były prowadzone na terenie poprzemysłowym, inwestor zdecydował się na jego rekultywację. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała odkrywkowa kopalnia gliny. Ponadto działka została objęta ochroną konserwatora zabytków ze względu na to, że teren był częścią pola bitwy pod Lutynią.

Zrealizowana przez nas inwestycja jest modelowym przykładem tego, jak należy zarządzać takimi projektami na terenach typu brownfield – uważa Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. Doceniamy fakt, że dzięki inwestorowi działka, na której prowadzona była kiedyś działalność przemysłowa, zyska nową funkcję.

Dzięki pomyślnej współpracy z generalnym wykonawcą, firmą WPIP Construction, opartej na wzajemnym zrozumieniu potrzeb, w szybkim tempie udało się stworzyć nowoczesny obiekt komercyjny spełniający wysokie standardy techniczne i środowiskowe – twierdzi Tomasz Kroczak, członek zarządu Hal-Mag.
– Chcemy, żeby wszystkie nasze inwestycje jak najlepiej wpasowywały się w ład przestrzenny miejsc, w którym powstają.

tags:
open