Praktyka i trendy BIM w przemyśle podczas BIM4industry 2021
Ponad 20 prelekcji, jeden dzień warsztatowy i zamknięte pokoje dyskusyjne z ekspertami – od 26 do 28 maja odbędzie pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BIM w przemyśle. Czego możemy się spodziewać?
Ilość i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki – tzw. Fabryki 4.0 lub Fabryki Przyszłości – sprawia, że zarządzający firmami produkcyjnymi potrzebują nowych, cyfrowych sposobów projektowania, budowania i zarządzania ich utrzymaniem. Dlatego z roku na rok rośnie znaczenie metodyki BIM w przemyśle. I zmienia nie tylko sposób projektowania, ale także użytkowania i zarządzania obiektami przemysłowymi.
Praktyka i trendy
BIM4industry 2021 będzie pierwszym w Polsce spotkaniem wokół idei BIM w przemyśle. Połączy środowiska zaangażowane w popularyzację i wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, a także projektantów i wykonawców.
Wśród prelegentów są m.in. Anna Kornecka, Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego czy Jarosław Sosnowski z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji MRPiT, a także prawie 20 ekspertów i praktyków metodyki BIM z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego.
Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników wystarczy zarejestrować się przez formularz online.
3 dni, 20 prelekcji, 6 warsztatów
BIM4industry to 3-dniowa konferencja, trwa od 26 do 28 maja. Organizatorzy kładą nacisk na trendy (także międzynarodowe) i plan rozwoju, przed którym stoi branża budowlana i przemysłowa w Polsce, a także na praktyczny wymiar wdrażania metodyki BIM.
Pierwszy dzień, zainaugurowany prelekcją Anny Korneckiej, to wystąpienia głównych prelegentów oraz debata „Cyfryzacja procesu budowlanego – kolejne kroki” z udziałem przedstawicieli MRPiT, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, BIM Klaster i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Drugiego dnia uczestnicy mogą wybrać dwie ścieżki tematyczne: Inwestorzy & Wykonawcy, a także Projektanci. Na zakończenie dnia, odbędą się spotkania w zamkniętych pokojach dyskusyjnych (limit miejsc), moderowanych przez ekspertów BIM. Trzeci dzień w całości poświęcony będzie na warsztaty, kontynuowane według dwóch ścieżek. Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów znajduje się na stronie: www.bim4industry.pl
Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości i Marszałka Województwa Małopolskiego. Partnerem Głównym wydarzenia jest firma WSC, a Partnerami Merytorycznymi: Miastoprojekt Wrocław i ePMflow. Patronami Medialnymi są: Business Insider, Builder, Miesięcznik Materiały Budowlane, BIMblog.pl, Magazyn Przemysłowy, Fabryki w Polsce i Portal Przemysłowy. Konferencja wspierana jest także przez: Krakowski Park Technologiczny, Business Finland, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową i Business in Małopolska.