Home Komentarze MARCELO CATALA – BUDUJEMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA POLSKI
MARCELO CATALA – BUDUJEMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA POLSKI
0

MARCELO CATALA – BUDUJEMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA POLSKI

0
0

Marcelo Catala, Prezes Zarządu CEMEX Polska: „Wizją CEMEX jest budowanie lepszej przyszłości dla Polski. Firma codziennie angażuje się w jej realizowanie – m.in. poprzez zapewnienie najwyższych standardów BHP, dopasowaną ofertę i wysoką jakość obsługi klientów”.

Nie oczekujemy, że rok 2016 przyniesie gwałtowne przyspieszenie w budownictwie. W CEMEX Polska spodziewamy się jednak, że nadchodzące lata stworzą wyjątkową okazję dla przyszłego rozwoju Polski, z większą orientacją na BHP, jakość oraz zrównoważony rozwój. Warunkiem do tego koniecznym jest to, aby już dziś nowe domy oraz drogi były budowane przy zastosowaniu najwyższych standardów BHP i materiałów najwyższej jakości.

Jesteśmy w CEMEX dumni, że rok 2015 był kolejnym, w którym odnotowaliśmy zero wypadków przy pracy. Zamierzamy kontynuować wysiłki i inwestycje w celu zapewnienia najwyższych standardów BHP, w ścisłej współpracy z naszymi klientami, dostawcami oraz Centralnym Instytutem Ochrony Pracy.

W CEMEX zawsze stawiamy klientów w centrum naszych wysiłków. Chcemy być partnerem z wyboru, między innymi poprzez wspólne tworzenie wysokiej jakości i dopasowanej propozycji wartości, najlepiej odpowiadającej ich potrzebom. Wierzymy, że znaczące inwestycje w badania i rozwój pozwolą nam dostarczać w odpowiednim czasie najbardziej innowacyjne rozwiązania dla naszych klientów w całej Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki temu przyczynimy się do sukcesu wielu projektów budowlanych, takich jak betonowe autostrady, drogi lokalne wybudowane z betonu wałowanego czy domy z betonu o właściwościach termoizolacyjnych. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania te będą służyć kolejnym pokoleniom, tworząc większą wartość zarówno dla nich, jak i dla CEMEX.

Angażujemy się również w inicjatywy rozwijające zrównoważone budownictwo. Staramy się, aby nasza oferta produktów i usług wspierała naszych klientów w procesach certyfikacji LEED i BREEAM. Z dumą obserwujemy, że dotychczasowe inwestycje w modernizacje naszych zakładów i rozwój talentów sprawiają, że CEMEX Polska staje się lokalnym oraz światowym punktem odniesienia. Cementownia Chełm stanowi doskonały przykład – dzięki zaawansowanej i innowacyjnej technologii pokrywamy ponad 80% zapotrzebowania na energię do produkcji z paliw alternatywnych. Uznanie Raportu Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska za najlepszy w kraju, zachęca nas do dalszego angażowania się w rozwój lokalnych społeczności – robimy to przez działalność Fundacji CEMEX. Nie przestajemy też dostarczać naszym klientom i partnerom bardziej zrównoważonych rozwiązań.

Budowanie lepszej przyszłości dla Polski – z bezpieczniejszym, wyższej jakości i bardziej zrównoważonym szkieletem infrastrukturalnym, który będzie łączył Polaków przez pokolenia – wymaga strategicznego, wspólnego wysiłku od wszystkich interesariuszy. Wymaga to też odejścia od kryterium „najniższej ceny”, sprzyjającego jedynie „chodzeniu na  skróty” i nieuczciwej konkurencji. Jesteśmy przekonani, że społeczeństwo dostrzega potrzebę wysokich standardów i akceptować będzie wyłącznie te projekty, które są w stanie im sprostać. Uważamy, że przetargi publiczne powinny zawierać, jako warunek konieczny, wymóg bezwzględnego przestrzegania standardów BHP, jakości i zrównoważonego rozwoju. Firmy budowlane realizujące te inwestycje, powinny wybierać na partnerów i dostawców tych, którzy są w pełni zaangażowani w zapewnienie najwyższych standardów, procesów i rozwiązań.

W CEMEX jesteśmy w pełni zaangażowani w budowanie lepszej przyszłości dla Polski.


Marcelo Catala
Od stycznia 2015 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu CEMEX Polska. W Polsce mieszka od 2011 roku, czyli od momentu kiedy został Członkiem Zarządu CEMEX Polska. Ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu w Europie, Ameryce Północnej oraz Ameryce Południowej. Jest absolwentem Programu CEMEX dla Kierownictwa CIMP oraz posiada tytuł MBA jako Stypendysta Fulbrighta w Sloan’s School of Management.

 

open