Home News W GDYNI POWSTANIE PŁYWALNIA OLIMPIJSKA
0

W GDYNI POWSTANIE PŁYWALNIA OLIMPIJSKA

W GDYNI POWSTANIE PŁYWALNIA OLIMPIJSKA
0
0

50 metrów długości, 25 m szerokości oraz 2,5 m głębokości będzie mieć powstający w Gdyni basen olimpijski. O tym, co jeszcze powinno znaleźć się w projekcie, mogą wypowiedzieć się również mieszkańcy Gdyni. Do 10 kwietnia 2016 r. potrwają konsultacje społeczne, które pozwolą stworzyć pływalnię spełniającą oczekiwania wszystkich sportowców amatorów i profesjonalistów.

Miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wpisanie inwestycji na listę do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Według wstępnych szacunków całkowity koszt budowy obiektu to 70 milionów złotych. Budowa rozpocznie się wraz z otrzymaniem dofinansowania i trwać będzie 3 lata.

Projekt pierwszej na Pomorzu pływalni olimpijskiej zakłada stworzenie kompleksu, składającego się z 50-metrowego basenu, który będzie można podzielić na dwie 25 metrowe części, posiadającego ruchome dno i pomost, co pozwoli na dowolną konfigurację basenu w zależności od prowadzonych w danym momencie zajęć. Dzięki specjalnej konstrukcji w 15 minut będzie można zmienić głębokość niecki z 2, 5 m do 60 cm, co pozwoli realizować zajęcia dla niemowlaków, aqua aerobic dla seniorów czy też aqua spinning.

Ponadto przewidziano również stworzenie 25 metrowego basenu rozgrzewkowego oraz strefę rekreacji dla najmłodszych ze zjeżdżalniami, sztuczną rzeką, masażami, biczami wodnymi oraz brodzikami. Dodatkowo w planach jest również budowa strefy odnowy biologicznej z zespołem saun i gabinetami masaży oraz rehabilitacji. W kompleksie znajdzie się również punkt gastronomiczny z widokiem na basen oraz sklep sportowy, zaplecze administracyjne, magazynowe i szatnie, a także punkt informacji, w którym każdy będzie mógł uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty sportowej Gdyni.

open