INSPIRACJE – WARSZTATY ARCHITEKTURY PRAKTYCZNEJ

INSPIRACJE – WARSZTATY ARCHITEKTURY PRAKTYCZNEJ

0

INSPIRACJE – WARSZTATY ARCHITEKTURY PRAKTYCZNEJ

0
0

Miesięcznik Builder i pracownia Nizio Design International mają przyjemność zaprosić 19 maja br., do zabytkowej kamienicy na Inżynierskiej 3 w Warszawie, na pierwsze spotkanie z cyklu: INSPIRACJE – WARSZTATY ARCHITEKTURY PRAKTYCZNEJ, prowadzonego w ramach Szkoły Architektury Buildera. Warsztaty prowadzone będą we współpracy z firmą CEMEX Polska i szeroko poruszą temat zastosowania betonu w architekturze.

Warsztaty to projekt mający na celu przybliżanie architektom nowoczesnych technologii i materiałów. Z racji charakteru spotkania, nacisk będzie kładziony na praktyczne i artystyczne wykorzystanie technologii i materiałów. Tu materiał przestaje być zwykłym produktem, a staje się tworzywem, które wprowadzi do późniejszych projektów urozmaicenie i oryginalność.

Kameralny charakter warsztatów pozwoli na dogłębne przekazanie wiedzy, a także na spokojne przeprowadzenie części praktycznej i konsultacji z architektami, technologami, historykami sztuki.

Warsztaty będą odbywały się cyklicznie przy współudziale partnerów i każdy z warsztatów będzie poświęcony innemu tematowi. Dzięki temu Uczestnicy mogą pracować przez cały dzień z jednym tematem.
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Współorganizatorem pierwszych warsztatów pod tytułem SZTUKA BETONU – kreacja i technologia, jest firma CEMEX Polska, globalna firma zajmująca się produkcją materiałów budowlanych, która dostarcza wysokiej jakości usługi i produkty klientom w ponad 50 państwach.

Zapraszamy do udziału w tym inspirującym wydarzeniu.

SZTUKA BETONU – KREACJA I TECHNOLOGIA

Dlaczego warto wziąć udział:

– zdobędziesz wiedzę na temat innowacyjnych rozwiązań w wykorzystaniu betonu i najnowszych trendów

– poznasz szeroki wachlarz zastosowań betonu

– dowiesz się, czy beton to bardziej materiał, czy tworzywo i ile może mieć struktur.

Warsztaty to także:

– od rzeźbiarskiej formy do architektonicznej bryły – Mirosław Nizio, architekt, rzeźbiarz, designer, opowie o własnych doświadczeniach w pracy z betonem. Omówi najciekawsze przykłady wykorzystania betonu w architekturze, także przez pryzmat problemów wykonawczych związanych z betonem.

– epoka betonu – krótka historia betonu – Tomasz Fudala, historyk i krytyk sztuki, kurator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, opowie o historii betonu w architekturze, wykorzystaniu materiału w budowaniu, kreowaniu przestrzeni.

Nadaj kształt i strukturę – warsztaty praktyczne
przełożysz teorię na praktykę, a nowo zdobyta wiedza umożliwi wprowadzenie innowacyjnych i oryginalnych pomysłów do projektów.

Opieka merytoryczna: Kuba Szreder – socjolog, kurator oraz twórca interdyscyplinarnych projektów badawczych w Polsce i zagranicą

Termin: 19.05.2016 r., w godz. 10.00-17.00 Miejsce: Galeria Nizio, ul. Inżynierska 3, Warszawa

Koszt: 150 zł (liczba miejsc ograniczona)

Zgłoszenia pod mailem: ksiezak@buildercorp.pl
Informacje: Karolina Księżak, tel. 517 077 880

 

open