25 LAT DOŚWIADCZENIA FIRMY BOLIX

25 LAT DOŚWIADCZENIA FIRMY BOLIX

0

25 LAT DOŚWIADCZENIA FIRMY BOLIX

0
0

Jak powstała firma Bolix? W 1991 r., w okolicach Żywca, założył ją Romuald Hałabuda. Z początku, jeszcze jako Erbak, świadczyła usługi budowlane. Po 25 latach jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej w Polsce.

Pierwszy właściciel firmy Erbak, prowadząc firmę, zwrócił uwagę na duży problem dotyczący dostępności produktów potrzebnych w procesie prowadzenia prac budowlanych. Skłoniło go to do rozpoczęcia produkcji materiałów budowlanych. Na początku tylko na własne potrzeby, ale dzięki tzw. marketingowi szeptanemu szybko zaczęli się do niego zwracać hurtownicy i wykonawcy, którzy również chcieli zwiększyć swoją konkurencyjność i zapewnić wyższą jakość usług świadczonych swoim klientom.
Od tego czasu rozpoczął się gwałtowny rozwój firmy, która każdego roku odnotowywała wzrost produkcji o kilkaset procent. Do oferty firmy włączono bezspoinowy system ociepleń. Był to niewątpliwie przełomowy moment, który bardzo pozytywnie wpłynął na rozwój przedsiębiorstwa i wzrost sprzedaży produktów.
Po 12 latach intensywnego rozwoju, uznano, że jest to najlepszy czas, aby pójść o krok dalej. W 2003 r. fundusz inwestycyjny Advent International kupił firmę Bolix, wprowadzając do niej zachodnie metody zarządzania, co wpłynęło na dalszy wzrost zyskowności spółki. Z kolei w 2008 roku przedsiębiorstwo zyskało wsparcie branżowego inwestora – Berger Paints – który kupił firmę Bolix i od tego czasu nieprzerwanie wzmacnia jej konkurencyjność na rynku.

25-lat-bolix-logo-en

Chemia z najwyższej półki
Obecnie Bolix jest znanym i liczącym się producentem szeroko rozumianej chemii budowlanej. Specjalizuje się w wytwarzaniu systemów ociepleń i jest dostawcą najwyższej i sprawdzonej jakości takiego asortymentu jak:
• farby wewnętrzne pod marką Bolix Inside oraz Bolix Styline,
• uszczelniacze bitumiczne,
• produkty do renowacji zabytków Bolix Kamienica,
• kleje do ceramiki,
• zaprawy i posadzki.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma Bolix opracowała innowacyjne rozwiązania potrzebne w procesie ocieplania budynków. Stały się one wzorcem dla wielu firm z branży. Bolix może pochwalić się takimi systemami jak:
• System Bolix Passive-Therm – system poparty Aprobatą Techniczną dla budynków pasywnych i energooszczędnych,
• System Bolix 10 lat gwarancji – jedyny na rynku system posiadający tak długą gwarancję producenta,
• System Bolix HD – system o zwiększonej udarności. Jedno z rozwiązań Bolix HD Extreme pozwala osiągnąć najwyższą jak do tej pory odporność systemu na uderzenia mechaniczne – aż 130 J!
• System 2therm – system pozwalający na ponowne docieplenie ocieplenia już istniejącego bez konieczności usuwania istniejącego.

Nie tylko rozwój oferty produktowej, ale także najwyższa jakość surowców oraz finalnych produktów i systemów – tym właśnie kieruje się firma Bolix. W procesie wytwarzania wyrobów niezwykle ważnym aspektem są drobiazgowe badania walidacyjne. Dzięki nim przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania produktów. Co więcej, Bolix wprowadził wewnętrzną procedurę dodatkowych kontroli, tzw. Bolix Technology and Quality System. Oznacza to, że wszystkie składniki i elementy systemu wpływające na finalną jakość są poddawane kontroli na kilku etapach produkcji, a nawet w procesie realizacji inwestycji budowlanej. Dodatkowo prowadzone są kontrole przez zewnętrzny instytut. Polegają one na niezależnym od firmy Bolix sprawdzeniu parametrów produktów zakupionych u losowo wybranych dystrybutorów (proces zakupowy opiera się na zasadzie „Tajemniczego Klienta”).

Jeszcze więcej jakości
Na 25-lecie swojego istnienia firma Bolix uczyni kolejny krok w rozwoju. Już w lipcu tego roku planuje otworzyć Nowoczesne Centrum Badawcze, w którym znajdą się innowacyjne komory do badań: starzeniowych, mikrobiologicznych oraz wiele innych. Badania tam prowadzone pozwolą na jeszcze głębsze rozpoznanie i zrozumienie procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w przegrodzie budowlanej pokrytej ociepleniem. Swoje bogate doświadczenie dotyczące obsza- Zdjęcia: archiwum Bolix S.A. ru ociepleń Bolix stara się przekazywać wykonawcom oraz inwestorom. Dlatego też w 2015 r. uruchomił Narodową Kampanię Jakości Ociepleń Budynków (www.ocieplenia.com.pl), poprzez którą wskazuje na istotne kwestie mające wpływ na trwałą elewację.
Produkty firmy Bolix można kupić w całej Polsce, a także za granicą. Wyroby marki są obecne przede wszystkim w krajach Europy Wschodniej – na Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estonii, ale również na Słowacji, w Czechach, Niemczech, a pod innymi markami także w Wielkiej Brytanii, Francji, krajach Beneluksu i wielu innych.
Rok 2016 jest szczególny, nie tylko z okazji 25-lecia i otwarcia Centrum Badawczego. To bowiem czas, w którym po raz kolejny zwiększona zostaje produkcja i sprzedaż firmy. Przekłada się to na potrzeby związane z nowym personelem, ale także na konieczność rozbudowy powierzchni magazynowych. Dlatego też firma ma zamiar zatrudnić nowych pracowników i rozbudować hale, w tym celu już szuka nowych terenów pod inwestycje.
Firma Bolix zawsze stawiała na rzetelną jakość w produkcji materiałów budowlanych i na doskonałe relacje ze swoimi partnerami handlowymi. To procentuje.

Życzymy firmie Bolix kolejnych 25, a nawet 100 lat intensywnego rozwoju!


Bolix S.A.
ul. Stolarska 8
34-300 Żywiec
Polska Infolinia techniczna: 801 650 222
www.bolix.pl

open