Home Materiały i Technologie JAKIE AKCESORIA OKIENNE POMOGĄ CHRONIĆ PODDASZE PRZED UPAŁEM?
JAKIE AKCESORIA OKIENNE POMOGĄ CHRONIĆ PODDASZE PRZED UPAŁEM?
0

JAKIE AKCESORIA OKIENNE POMOGĄ CHRONIĆ PODDASZE PRZED UPAŁEM?

0
0

Słoneczne, upalne lato to marzenie wszystkich wczasowiczów. Uroki tej pory roku mają też niestety drugie oblicze – zwłaszcza dla osób, które mieszkają na poddaszach. Aby uniknąć niekomfortowych sytuacji, w których temperatura w mieszkaniu staje się nie do wytrzymania, warto rozważyć montaż praktycznych akcesoriów okiennych, które pomogą zabezpieczyć poddasze przed ostrym słońcem i upałami.

Nawet wtedy, gdy dach jest dobrze zaizolowany, a okna szczelne, promienie intensywnego słońca przenikają do pomieszczeń przez szyby, skutecznie podnosząc panującą na poddaszu temperaturę. Najlepszym sposobem obrony przed takim efektem jest instalacja odpowiednio dobranych akcesoriów zewnętrznych i wewnętrznych.

Ochrona na zewnątrz…
Klasycznym rozwiązaniem pozwalającym na całkowite zaciemnienie pomieszczenia jest roleta zewnętrzna. W lecie skutecznie chroni przed upałem, a w zimie przed mrozem, dodatkowo umożliwiając zabezpieczenie szyby przed różnymi uszkodzeniami, na przykład spowodowanymi  burzą z gradobiciem.

Chcąc uniknąć upału bez utraty dopływu światła, warto zdecydować się na markizę. Jest ona w stanie zredukować jasność promieniowania aż o 95%, zapewniając na poddaszu przyjemną, klimatyczną atmosferę. W ofercie firmy Roto znajdziemy markizę Screen, której konstrukcja wykorzystuje włókna szklane pokryte tworzywem sztucznym. Pozwala to na zatrzymanie około 70% promieniowania cieplnego i w efekcie mniejsze nagrzewanie pomieszczeń.

… i wewnątrz
Wśród rozwiązań stosowanych wewnątrz pomieszczeń znajdziemy szeroką paletę rolet, które dzięki różnorodności dostępnych materiałów, barw i wzorów, mogą być dodatkową dekoracją wnętrz. Interesującym i wyjątkowo stylowym rozwiązaniem są rolety plisowane, które w ofercie firmy Roto są dostępne także w wersji Duo. Umożliwia ona montaż dwóch warstw rolet o różnych kolorach i wzorach, a następnie ich wspólną bądź rozdzielną obsługę.

Tradycyjnym sposobem szybkiej i wygodnej regulacji dopływu światła do wnętrz są też oczywiście klasyczne żaluzje. Modele z aluminiowymi lamelami łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu doskonale nadają się do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia. W okresie letnim warto pamiętać także o montażu moskitiery. Jej zalety docenimy zwłaszcza podczas upalnych nocy i wieczorów, gdy pozostawiając okno otwartym, nie będziemy musieli obawiać się uciążliwych owadów.

Wybierając odpowiednie akcesoria do okien połaciowych należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy ich konstrukcja umożliwia łatwy i trwały montaż. Warto także zastanowić się nad wyborem metody otwierania – w wysoko położonych, trudniej dostępnych miejscach docenimy możliwość zdalnego sterowania elektrycznego za pomocą pilota lub przełącznika. W przypadku rolet wewnętrznych najlepiej sprawdzą się te wykonane z  impregnowanego materiału, odpornego na płowienie i łatwo zmywalnego. Stosując odpowiednio solidne i trwałe akcesoria możemy być pewni, że będą one spełniać swoje zadania przez niejedno upalne lato.

Więcej informacji: www.roto.pl

open