Home PATRONATY Konferencja Nowe oblicze BIM
Konferencja Nowe oblicze BIM
0

Konferencja Nowe oblicze BIM

0
0

Konferencja NOWE OBLICZE BIM organizowana 29 listopada br. w Mutlikinie Złote Tarasy przez firmę WSC Szymanik i S-ka Sp. z o.o. ma przyczynić się do popularyzacji technologii BIM w Polsce. Prelegentami będą polscy oraz zagraniczni specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką BIM.

Wykorzystanie technologii BIM pozwala osiągnąć znaczne oszczędności podczas realizacji inwestycji i jej późniejszej eksploatacji. Wg szacunków brytyjskich, gdzie projektowanie BIM jest już obowiązkiem w inwestycjach publicznych, wdrożenie tej technologii może przyczynić się do dwukrotnego przyspieszenia trwania budów i zmniejszenie ich kosztów o 1/3. Wirtualny model budowli obejmujący również zagadnienia branżowe staje się wstępną realizacją inwestycji i pozwala na eliminację błędów już na początkowym etapie cyklu jej życia.

Prelegentami na konferencji będą m.in. Dr Ilka May – Arup, Antonio Ruivo Meireles – ndBIM Virtual Building, Ákos Rechtorisz – GRAPHISOFT, Paweł Wierzowiecki – Graph’it Studio, Maciej Dejer M.A.D. Engineers, Miklós Szövényi-Lux GRAPHISOFT. Wydarzenie ma charakter szkoleniowo-naukowy i skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką BIM, w tym architektów, inżynierów, projektantów, deweloperów, zarządców nieruchomościami, urzędników, wykonawców i producentów wyrobów budowlanych, a także nauczycieli akademickich i studentów. Organizatorzy konferencji zapraszają wszystkie osoby zainteresowane zastosowaniem najnowszych technologii informatycznych w przygotowaniu i kierowaniu procesami inwestycyjnymi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

Builder objął konferencję patronatem medialnym.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.wsc.pl/BIM2016

open