Home IT&BIM INTERsoft-INTELLICAD
INTERsoft-INTELLICAD
0

INTERsoft-INTELLICAD

0
0

Do szerokiej oferty firmy INTERsoft, dystrybutora około 100 programów dla architektów, instalatorów i konstruktorów, dołączył program INTERsoft- INTELLICAD.

INTERsoft- INTELLICAD to przełomowa wersja znanego od dawna narzędzia CAD do tworzenia technicznych dokumentacji 2D i 3D. Posiada rozbudowane narzędzia do precyzyjnego rysowania. Nowy interfejs graficzny zapewnia intuicyjną pracę i nie ingeruje w przyzwyczajenia projektanta CAD. Program ma szerokie możliwości zapisu i odczytu plików DWG, od najstarszej wersji 2.5 do aktualnie najnowszego formatu DWG 2013. INTERsoft-INTELLICAD współpracuje z licznymi nakładkami, np.: StalCAD, ŻelbetCAD, InstalCAD, INTERsoft-PRZEDMIAR, modułami systemu ArCADia do tworzenia kompleksowego modelu BIM.

Tak o genezie programu mówi prezes INTERsoft i właściciel ArCADiasoft Jarosław Chudzik:
Jesteśmy członkiem IntelliCAD Technology Consortium (ITC) od 2002 roku. Uczestnicy tego non profit przedsięwzięcia finansują i nadzorują tworzenie oprogramowania CAD, które jako pierwsze stanowiło realną alternatywę dla programu AutoCAD. Sami również opracowujemy i udostępniamy rozwiązania informatyczne, które są implementowane do wspólnego kodu źródłowego. Większość firm, w tym i my, używa tego narzędzia jako silnika graficznego w autorskich, specjalistycznych aplikacjach. Nasz sztandarowy produkt, multidyscyplinarny system ArCADia BIM także korzysta z rozwiązań IntelliCAD’a. Projektowanie w oparciu o technologię BIM bez wątpienia jest nieuniknioną przyszłością branży budowlanej, jednak jak zauważyliśmy cały czas występuje potrzeba używania prostego i uniwersalnego narzędzia CAD. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu opracowaliśmy program INTERsoft-INTELLICAD. Jako producent oprogramowania możemy nie tylko aplikację tę kształtować, ale również ustanawiać jej cenę, dlatego specjalnie dla polskich inżynierów ustaliliśmy korzystne warunki zakupu. Kupując to rozwiązanie otwieracie sobie Państwo także drogę do łatwego przejścia w świat technologii BIM, wtedy, kiedy uznacie to za stosowne.
MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:
▪ Tworzenie rysunków 2D i 3D poprzez rysowanie i pełną modyfikację wszystkich elementów.
▪ Zapis i odczyt plików w formacie DWG od 2.5 do 2013 oraz DWF, DWT i DXF, import plików DGN.
▪ Praca na warstwach, eksplorator programu, linia komend i możliwość personalizacji wyglądu programu, jego poleceń i aliasów.
▪ Opcje precyzyjnego rysowania: siatka, orto, śledzenie biegunowe i punków bazowych, punkty zaczepienia (esnap), uchwyty itd.
▪ Możliwość fotorealistycznej wizualizacji i renderingu, przypisywanie i mapowanie materiałów, wprowadzanie źródeł światła.
▪ Wczytywanie oraz edycja obrazów rastrowych (np. podkładów geodezyjnych), m.in. plików: JPG, TIF, BMP, GIF, PNG.
▪ Wprowadzanie i definiowanie bibliotek symboli, bloków i tekstów (czcionki SHX i TrueType).
▪ Precyzyjne drukowanie poprzez zadawanie wszystkich parametrów wydruku.
▪ Automatyczne mierzenie odległości, pola i ustalanie współrzędnych.
▪ Eksport do plików PDF, STL
▪ Funkcje Napraw i Sprawdź uszkodzone rysunki.
▪ Możliwość wczytywania aplikacji LISP, SDS i IRX.

Więcej informacji na: www.intersoft.pl

open