Home Firmy WARBUD ZBUDUJE WYSOKIEJ KLASY BIUROWIEC W CENTRUM WARSZAWY
WARBUD ZBUDUJE WYSOKIEJ KLASY BIUROWIEC W CENTRUM WARSZAWY
0

WARBUD ZBUDUJE WYSOKIEJ KLASY BIUROWIEC W CENTRUM WARSZAWY

0
0

Warbud rusza z budową obiektu MENNICA LEGACY TOWER. Dzięki temu panorama Warszawy wzbogaci się o nowy, wybudowany przez spółkę wieżowiec. Inwestorami są: Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A.

Wybór Warbud SA na generalnego wykonawcę kompleksu biurowego Mennica Legacy Tower był dla nas naturalnym krokiem. Dobra współpraca przy realizacji Prime Corporate Center, której wynikiem było ukończenie projektu w niespełna dwa lata od wbicia pierwszej łopaty, jest dla nas gwarancją jakości i doświadczenia firmy Warbud. Pozwala nam to na założenie realnego czasu 33 miesięcy na sfinalizowanie budowy Mennica Legacy Tower  – powiedział Cezary Jarząbek, Prezes Zarządu Golub GetHouse.

Biurowy kompleks powstanie w miejscu dawnej siedziby Mennicy Polskiej, 200 metrów od stacji II linii metra „Rondo ONZ”, tj. przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej.

Warbud wykona pełen zakres prac budowlanych – od robót podziemnych, przez konstrukcję obu budynków klasy AAA, prace instalacyjne, montaż elewacji, po prace wykończeniowe. Całość kompleksu biurowego Mennica Legacy Tower powstanie zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca.

Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzył nas inwestor. Jest to kolejny już projekt, który zrealizujemy wspólnie z Golub GetHouse. Jestem przekonany, że współpraca będzie równie sprawna i merytoryczna jak dotychczas. Ten najwyższej klasy biurowiec w ścisłym centrum Warszawy jest ważnym obiektem w naszym porfolio, wymagającym od nas inżynierskiej precyzji, dyscypliny i doświadczenia w wykonawstwie  – podkreślił Wojciech Gerber, Członek Zarządu Warbud SA.

Obiekt zaprojektowała amerykańska pracownia architektoniczna Goettsch Partners przy udziale polskiego biura projektowego Epstein.

  • Wieża z 34 kondygnacyjną częścią wysokościową, stanowiącą dominantę przestrzenną o wysokości 140 m do najwyższego punktu fasady
  • Budynek Zachodni z 9 kondygnacyjną częścią wysoką

Ze względu na reprezentacyjny charakter ścisłego centrum miasta, rangę i wartość przestrzeni publicznej zastosowano rozwiązania o najwyższych światowych standardach estetycznych, funkcjonalnych i materiałowych.

Oba budynki zaprojektowano we wzajemnej relacji pomiędzy nimi, a zaproponowany układ podłużnych brył, zorientowanych w kierunku północ-południe, pozwolił na wprowadzenie dynamiki, nadającej bryle charakteru smukłości i optycznej lekkości.

Charakterystycznym rozwiązaniem dla budynku Zachodniego jest ukształtowanie fasady w układzie ząbkowym, poprzez odchylenie elementów w kształcie „L” z uskokiem pod kątem prostym lokalizowanym, co dwa moduły. Na tak ukształtowanej elewacji podkreślony został układ pionów, przez dodanie wystającego poza lico elementu słupka narożnego. Takie rozwiązanie wizualnie przedłuża boczny panel, w którym za elementami perforowanymi ukryty jest otwierany element wentylacyjny.

Ponadto na powierzchni parteru zaprojektowano 12. metrowej wysokości lobby wejściowe, którego reprezentacyjność zostanie podkreślona przez obudowę transparentną elewacją wykonaną w zaawansowanej inżyniersko technologii kabli – cięgien, na których zamocowane będą elementy przeszklenia. Mennica Legacy Tower zaoferuje łącznie 65 630 m² powierzchni najmu. Dzięki dużej powierzchni typowego piętra – 2 000 m2 brutto – oraz wyjątkowej elastyczności biur, obiekt spełni najwyższe standardy ergonomii użytkowania. W budynku zastosowane zostaną zaawansowane technologicznie systemy, które usprawnią korzystanie z biur najemcom oraz przełożą się na realne obniżenie kosztów zużycia energii. Ponadto, ofertę funkcjonalną dopełnią zielone tarasy na dachach oraz restauracja i kawiarnia mieszczące się na parterach. Oba budynki zaoferują też 4 500 m² powierzchni handlowo-usługowej. W podziemnym, czterokondygnacyjnym parkingu znajdą się m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz 300 miejsc dla rowerów wraz z infrastrukturą dla rowerzystów, w tym niezależnym, bezpiecznym wjazdem, windami, prysznicami oraz stacją naprawy. Dodatkowym atutem inwestycji jest system rozbudowanej przestrzeni publicznej, z elementami małej architektury, zorganizowanej zieleni i fontanną.

Wysokość: Wieży – poziom dachu: 133,70 m, poziom „żagla”: max. 141,30 m, budynku Zachodniego – 43,30 m
Powierzchnia całkowita: 115 300 m2
Kubatura:  483.876 m3
Liczba miejsc postojowych w garażu: 620
Termin realizacji: 33 miesiące

clipboard02

open